Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 nyelvet tanulok, hogy...

3 nyelvet tanulok, hogy vehetném rá a szüleimet, hogy angolból osztályozóvizsgázhassak (vagy hogy hívják), hogy ne kelljen bejárnom rá?

Figyelt kérdés

3 idegennyelvet tanulok. 2-t iskolában, 1-ez tanárnál nyelvtanfolyamon. Nekem mindhárom nyelv fontos lenne. Az angol nagyon jól megy, versenyeredményeket is elérek vele. Éppen ezért is szívesebben fókuszálnék a másik 2 nyelvre. Erre lenne úgy lehetőségem, hogy angolból osztályozóvizsgázok (vagy mi a neve) és akkor nem kell bejárnom rá. Osztályomból már más is (1-2 ember) gondolkozott ezen. Mondtam anyukámnak az ötletet, de nem akarja engedni, mert “elfelejteném” (amúgy napi szinten olvasok, nézek filmeket, sorozatokat, videókat angolul, stb., úgyhogy nem igazán felejteném el...)

Hogy győzhetném meg, hogy engedje?



2019. okt. 6. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

"múgy napi szinten olvasok, nézek filmeket, sorozatokat, videókat angolul, stb., úgyhogy nem igazán felejteném el..."


És erre mi a válasza?


Egyébként tök felesleges bejárni, ha már úgyis tudod az anyagot. Ha továbbtanulsz és nem tanulod már majd egyiket se akkor mi lesz? Elfelejted majd mindet?

2019. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van valamilyen nyelvvizsgád belőle?

Nekem gimiben ha volt felsőfokúd, akkor nem kellett bejárnod.

2019. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hol laksz, de ha Budapesten, akkor kezdj el angol misére járni a Mária utcába. Más egyházaknak is lehet angol istentisztelete. Utána van lehetőség teára, nasira, és beszélgetésre is, angolul. Mormonoknak vannak beszélgetős alkalmaik.

Mondd meg a szüleidnek, hogy nem akarod elfelejteni, és a terveidről is világosítsd fel őket, hogy ezt hogy akarnád megelőzni. A nyelvtudást aktívan kell használni, hogy be ne rozsdásodjon.

2019. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!