Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy ne kötődjenek annyira a tárgyakhoz és ne a nosztalgiából éljenek?

Figyelt kérdés

A lakásunkban 20-30 éves bútorok vannak, amiket még "együtt vettek". Két szekrény van tele az anyám húszéves ruháival és cipőivel, könyvespolc van tele könyvekkel, amik ott porosodnak. Az, hogy nincs pénz rá, enyhe túlzás, mert van két lakásunk, amit kiadnak és mindketten jól keresnek. Az én ruháimat sem engedik meg, hogy eladjam őket, és nekem is tele van a szobám olyan ruhákkal, amiket kb. 8 éve nem hordtam, de nem szabad kidobni. Ha mondjuk valami elromlik, és újat kell venni (pl. kocsi vagy hűtőszekrény), nem újat akarnak venni, hanem lehetőleg ugyanolyat vagy hasonlót, hasonló évjárattal.

Nem akarnak felújítani, nem akarnak kilépni a komfortzónájukból. Amióta az eszemet tudom, ugyanabba a szocüdülőbe járunk nyaralni, illetve Horvátországba, és Görögországba, ugyanoda Azért is könyörögnöm kellett, hogy legyen Wifi a házban, nem értették, hogy minek.


2019. szept. 26. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha NEKIK jó, akkor NEKED mi közöd ahhoz, hogy ök hogyan akarnak élni????

Ha lesz saját lakásod, azt úgy rendezed be, ahogy neked tetszik, az övékét meg ök a saját ízlésük/érzelmeik szerint.

2019. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sokáig nem zavart, mert én is így gondolkodtam. Viszont a saját "lakrészemet" sem alakíthatom úgy, ahogy nekem tetszik, még egy blézert sem adhatok el vagy tehetek fel hirdetésre, nemhogy mondjuk lefestetni a falat vagy újratapétáztatni.


Továbbá, a lakás az én tulajdonom, és ha ilyen makacsak, akkor majd egyszer rám marad a lakás felújítása.

2019. szept. 26. 09:50
 3/18 A kérdező kommentje:
És nem vagyok anyagias, nem a lakásra fáj a fogam, de a lakás karbantartása egyszer majd az én felelősségem lesz, és ha tíz-tizenöt éve nem változtattak rajta semmit, sokkal nehezebb lesz.
2019. szept. 26. 09:53
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, a lakás úgy a te tulajdonod, hogy nekik van rá haszonélvezeti joguk. Ebben az esetben örülhetsz, ha megengedik, hogy ott élj (feltéve, hogy betöltötted a 18-at), mert minden joguk nekik van, neked meg semmi.
2019. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Nekem rengeteg ero kellett a szobam felujitasahoz. Meg a kisgyerekkori butoraim voltak. De kellett mar mert igy ide nem hivhatom fel a paromat.

Imadok itthon lakni, raadasul 8 percre van a munkahelyemtol.

2019. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%

"Továbbá, a lakás az én tulajdonom, és ha ilyen makacsak, akkor majd egyszer rám marad a lakás felújítása."


Ez nem érv. Ha most felújítanátok a lakást, akkor ugyanúgy neked is fel kell majd egyszer újra, meg újra. Kivéve, ha nem adod el.

Autó ha elromlik, akkor azt megjavítjuk. Eléggé költséges lenne minden egyes hibánál új kocsit venni. Hűtő: én úgy gondolom, hogy csak újat érdemes venni és a szüleid olyat vesznek, amilyet szeretnének.

A szobád viszont a te kis helyed, igenis beleszólásod van, hogy hogy néz ki vagy mi van a szekrényben. Ebben egyetértek veled. Ha annyira ragaszkodnak a kiskori ruháidhoz, vigyék át a saját szobájukba/ahova akarják, de ne a te helyedet foglalja.

Nyaralás: szubjektív, nekik ez így megfelel, szuper. Te elmehetsz a barátaiddal, barátoddal/barátnőddel ahova szeretnél.


Az én szüleim házában (amiben élek) is 30 éves bútorok vannak. 30 éves csempével, káddal stb. Ez ilyen. Ők fiatalon megcsinálták, ezek kiszolgálják őket egy életen keresztül.


22/f

2019. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De a felelősség viszont az enyém, ami nem fair. Ha nem az én nevemen lenne a lakás, azt mondanám, az ő lakásuk, nem az én dolgom. De technikailag az enyém és 20 év múlva nekem kell vele bajlódnom.
2019. szept. 26. 10:01
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem új kocsit mondtam, de sokan például 5-6 évente eladják a kocsijukat és egy másik használtat vesznek helyette.

Nyaralás: elmehennék Brüsszelbe a barátaimmal (3500-ért láttam jegyet), hostelben laknánk és beszélünk angolul, de a szüleim félnek a repüléstől, és nem akarják, hogy menjek.

2019. szept. 26. 10:05
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Jaj de aranyos! Kaptál egy lakást ingyen és bérmentve és még újítsák is fel mielőtt meghalnak és teljesen a tied lesz????
2019. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó, leírva ez így hangozhat, de nem várom el, hogy ők fizessék. Engem az zavar, hogy papíron az enyém a lakás, mégsincs semmiféle beleszólásom abba, hogy az hogy néz ki, vagy hogy mi van benne vagy mikor volt utoljára pl. ablakcsere.
2019. szept. 26. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!