Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az Angol nagy szótár?

Milyen az Angol nagy szótár?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy egy egy adott szó minden jelentése és ha ige akkor minden ige ideje le van írva az adott szóhoz ?

2019. okt. 8. 11:25
 1/2 chtt ***** válasza:
100%
Minden jelentése nem lehet leírva, hiszen a nyelv állandóan változik, de valszeg minden, a szótár készítésének idején ismert jelentése le van írva. Az igeidőket miért tennék bele? Ott van az ige három alakja, jelentései, állandósult szókapcsolatok, kifejezések, ismertebb szólások... de szerintem bemész valamelyik nagyobb könyvesboltba, lekapsz egy nagyszótárt a polcról, és nyugodtan böngéssz bele, hogyan is fest.
2019. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az ige 3 alakjára gondoltam én is. Csak igeidő ként írtam le hibásan ezekszerint.
2019. okt. 8. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!