Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelv tapasztalatok?...

Francia nyelv tapasztalatok? Mennyire lenne nehéz így?

Figyelt kérdés

Három kérdésem lenne.


1.: Igazából bármi érdekel, amit a francia nyelvvel kapcsolatosan tapasztaltatok a tanulás során. Mi könnyebb, mi okozott nehézséget, úgy összességében mennyire tartjátok nehéznek, mennyi idő alatt tanultátok meg?


2.: Ha tudok angolul, németül, spanyolul, olaszul, akkor mennyivel lenne könnyebb? (Egyelőre még csak az angol, német, spanyolnál tartok)


3.: Angol, német, spanyol után az olaszt vagy a franciát tanuljam? Eddig úgy voltam vele, hogy franciát én nem tanulok, de azért hasznosabb meg népszerűbb, mint az olasz, nem? Vagy mindegy mivel kezdem?


2019. okt. 21. 21:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Angol nyelvtanárként válaszolok.


Beszélek németül is, és aztán hobbiból belekezdtem a franciába. Tapasztalat: könnyebb már így, két nyelv után. Egy szabályt észrevettem de még csak alapfok körül vagyok: angol szórend német nyelvtannal kombinálva, azaz alany + segédige + ige ...

és mindent ragoz, mint a német. Azok a névmások!!!! Sőt az igéknek 3 féle csoportja van végződésük szerint, tehát be kell magolni, és a kiejtés sem könnyű, de rá lehet érezni egy idő után, és nekem megtetszett. Nem könnyű nyelv, de szép.

Nem tudok sajnos belemélyedni mert átváltok franciára angol közben, így inkább hobbinak marad meg.


Olasz kapcsán is van tapasztalatom, mert belekíváncsiskodtam abba is. Sok olasz szóban a franciát szótőt véltem felfedezni, és az is ragoz, mint a német és a francia. Dallamos nyelv a sok magánhangzó miatt, és összevonja az elöljárószavakat a névelővel, ezzel a németre emlékeztet.


Ha könnyű volt a német, akkor meg a holland nyelvet javaslom, tiszta a német torzult változata.

2019. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!