Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el újból...

Hogyan kezdjek el újból németet tanulni? Felsőfokú nyelvvizsgára Goethe

Figyelt kérdés

Szeretnék tavasszal, legkésőbb nyáron egy nemet felsőfokú nyelvvizsgat tenni, lehetőleg Goethet. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

Jelenleg Olaszországban élek januárig, úgyhogy itt ezt a nyelvet tanulom (A2 szint egyelőre) valamint a tárgyaimat angolul hallgatom. Ha hazamentem, olaszból is szeretnék nyelvvizsgat tenni.

A németet utoljára gimiben használtam, lassan 3 éve, 5 éve csináltam belőle B2-t. Hülye voltam, hogy gimi végén nem tettem le belőle a felsőfokot és bánt, hogy egyszer voltam ezen a szinten és nincs róla papírom.

Mivel nem igazán találkozom a nemet nyelvvel jelenleg, mit javasoltok? Hogy razodjak vissza?



2019. okt. 24. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én javaslom a youtube-ot, én ott nézek videókat, vagy sorozatokat akár, esetleg kezdj könyveket olvasni (ne szótárazz ki minden szót simán csak olvass, az is segit,visszahozni az emlékeket)
2019. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!