Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak hatékonyabban...

Hogy tanuljak hatékonyabban japánul?

Figyelt kérdés

A Duolingo japánhoz nem jött be, most a LingoDeer-t használom. Két szint van, jelenleg az első szint 50 százalékát teljesítettem. Kezdem kevésnek érezni, amit az app nyújtani tud. Nyelvtan begyakorlására nagyon jó, de kevés szót tanít, és már az összes mondatot kívülről tudom. Szeretném az eddig megszerzett tudásomat máshol is kipróbálni, más szavakkal is gyakorolni.


A szótagírás olvasása megy, de a kanjikkal még gondban vagyok, ezért furigana-t használok.


Ilyen kis szintű tudást hogy fejlesszek? Érdemes már most olvasni, furigana feliratos meséket nézni? Vagy vannak online feladatok megoldókulccsal?


Szoktam mondatokat alkotni az eddig tanultak alapján, de így nem lehetek biztos abban, hogy helyes, amit gondolok, ezért szeretnék úgy gyakorolni, hogy tudjam ellenőrizni magam.


Minden segítség, tipp jól jön!


(Igen, nem ez a leghasznosabb nyelv, amit tanulhatok, de ez inkább egy hobbi. Hasznos nyelvnek ott az angol, ami jól megy és a német, amit még tanulok.)



2019. okt. 25. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy magyar japanul tanito nyelvkönyv, a Dekiru. Nem kerul sokba, es az a nagy előnye, hogy nem kell hozza tanari valtozatot is venni, mert a tanulói valtozatban is benne vannak a megoldasok, minden magnóhallgatas stb. Témánként halad, van szószedet, szövegek, szituációk, a könyv vegen összefoglaló nyelvtan. Szerintem kiváló önálló nyelvtanulásra, csak tenyleg mindig le kell ülni és tanulni, nem abbahagyni.
2019. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A hiraganat es katakanát pedig memrise-on tanultam meg. Ott voltak ilyen kis tanulast segito kepecskek, pl a ,,ra”-nal ,,racking chair”, es akkor mindig elkepzeltem, igy sokkal lönnyebb volt, 2 ora alatt megtanultam mindent, mikor előtte napokig tanultan par szotagot, mert könnyen elfelejtettem.
2019. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meg fogom keresni ezt a könyvet. :)


A hiragana és a katakana már megy, Tiny Cards-on tanultam őket. A LingoDeer-en már az elején beállítottam, hogy ne mutassa a romaji-kat, így kénytelen voltam megtanulni őket mielőtt belekezdtem volna a tényleges tanulásba. Igazság szerint a furigana-t is ki kéne kapcsolnom, mert így sokkal lassabban tanulom a kanji-kat, most reflexből rögtön a fölötte lévő hiragana-kat olvasom. :/

2019. okt. 25. 11:53
 4/8 A kérdező kommentje:
A rendszeresség megvan, Duolingo-n és LingoDeer-en is fent kell tartani a szériát, ez rászoktatott, hogy minden nap gyakoroljak.
2019. okt. 25. 12:03
 5/8 anonim válasza:
Na hogy megy mostantra?
2020. szept. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megint elkezdtem használni a Duolingo-t, ha van egy kis alap, akkor nem is olyan rossz. Plusz rákényszerít, hogy megtanuljam felismerni a kanji-kat, így már azok is jobban mennek. Több tankönyvet is letöltöttem, plusz neten is találtam videókat, amik segítenek.


Sajnos most munka + egyetem mellett sajnos alig van időm, úgyhogy jelenleg csak szinten tartom amit eddig megtanultam. :(

2020. szept. 28. 09:01
 7/8 anonim válasza:
100%

Azért komolyabban nekiálltál :) Már majdnem egy éve írtad ki a kérdést, és még mindig elkötelezett vagy, ez jó.

Én pár napja kezdtem el a duolingót. Kiskorom óta animéken élek, és meglepő volt mennyi "tudást" szedtem össze a szinkronból :D

Egyes katakana karaktereket olyan nehéz megjegyezni xD Hiragana tök könnyű, látok benne valamilyen logikát és ki tudom olvasni belőlük a jelek jelentését

2020. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A katakana nekem is nehezebben ment anno, mert sokkal ritkábban találkoztam vele azelőtt, így a legtöbb jel nem volt ismerős. Viszont leírni sokkal szebben tudom őket, mint a hiraganákat. :)
2020. szept. 29. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!