Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi (k) a különbség (ek) a...

Mi (k) a különbség (ek) a present perfect és a past simple között?

Figyelt kérdés

Eddig úgy éreztem, hogy értem...megcsináltam egy feladatot és konkrétan csak hiba lett benne.

Elmagyarázná valaki? Köszi


Leírom a feladatokat úgy, ahogy én írtam helytelenül, caps lockkal jelzem a rosszat és a jókat meg sehogy nem emelem ki.


1. I wonder if Mary has reached home yet. She HAS LEFT.


2.Here is the news. The home office ANNOUNCED that the two prisoners who escaped from Dartmoor prison earlier this morning HAS GIVEN themselves up to local police.


3. DID you MAKE up your minds? What DID you DECIDE to do?


4. Recent research SHOWED that Colombus didn’t discover America, but that Vikings HAD LANDED there 500 years before him


5. I think that people BECAME tired of the poor quality of television programmes, tho they have improved lately.


6. Bill HAS GOTTEN that new job but he has been complaining about it ever since.


2019. okt. 26. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Mellesleg jegyezném meg, hogy Marynél a második mondat az így csonkán nem kóser ide, az ugye úgy hangzik, hogy:

She (leave) too late to catch the bus.

Meg mellesleg szintén megjegyezném, hogy a fegyencekkel kapcsolatban csak az a baj, hogy egy fegyenc has, több fegyenc meg have.

2019. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miután miután megjegyezted h nem tudok billentyuzeten irni esetleg tudnal valaszolni is a kerdesre, vagy mint minden egyes eddigi kerdesemnel (es masok kerdesenel) is csak fikazni tudsz?
2019. okt. 26. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

9 év alatt mintegy 6500 válaszom volt, ennek túlnyomó része segítség. Az viszont kétségtelen, hogy a marhákat nem bírom. De te nem a kérdéseddel minősültél annak, mert nem tudni mindenkinek joga van, mindenki úgy kezdi, hanem a hibák regisztrálásakor elkezdeni pocskondiázni, na, hát azzal.

Hol fikáztam én? Én a leeendő válaszolóknak segítettem, számukra kifésültem kissé a terepet, mert félrevezetted őket. Azt is nehéz billentyűzetkezelésre fogni, hogy kimarad a mondat lényegi része, de a has meg a have aztán végképp nehezen üthető a másik helyett az átlag billentyűzeten.

Mivel nincs neved, nem tudom, hol lehetett írásaimat fikázásnak venni (nincs ilyen szó normális magyar nyelvében :D), de ha belinkeled azokat, szívesen átnézem. A linkelések hiányában erre vonatkozó megállapításod csak üres öklendezés lesz.

2019. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ennyi erovel jogom van arra fogni amire akarom.

Es nagyon szanalmas hogy feljebbvalonak gonolod magad es mas embereket marhanak nevezel. Nagyon remek hogy segiteni probalsz masoknak azzal hogy en el mertem irni, egy normalis ember talan megkerdezne, hogy nem irtam e el vagy ilyesmi mert elofordulhat hogy esetleg valakinem figyel oda has-t ir e oda vagy have-et. Vagy ha mar kijavitasz legalabb probalhattal volna mondjuk legalabb a tobbihez ertelmes valaszt adni, mert volt meg vagy 5 mondat. Sajnos eddig harom angollal kapcsolatos kerdesem kozul egyikre sem tudtal ertekelheto valaszt adni szoval ezert vagyok ugy fennakadva.


A fikazni meg egy letezo magyar szleng :)))))))))).

2019. okt. 26. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sehol nem írtam olyant, amiből azt lehetne következtetni, hogy feljebbvalónak érzem magamat. És, mint írtam, a marha nevet ki kell érdemelni.
2019. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!