Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Átlagos képességekkel is...

Átlagos képességekkel is meglehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés

Nincs valami jó nyelvérzékem. Érettségi előtt úgy lett meg a német b2 nyelvvizsgám, hogy minden nyáron valamilyen nyelvoktatásra jártam. Most, diploma után hamarosan talán lesz már esélyem átmenni egy angol b2-n is, de úgy, hogy egyetem alatt is ha véget ért a szorgalmi vizsgaidoszak, akkor egyből angoloztam. Szóval rengeteg energiabefektetés és az eredmény az, hogy két nyelvből lesz két nyelvvizsgam, a németet már totál el is felejtettem, és félek, hogy az angollal is így járok. A szovegszerkesztes fejben megvan, de a szokincsem teljesen kihal, ha egy kicsit sincs időm ismételni.


A jövőben terveznék szellemi munkakörben külföldre menni, és ahhoz legalább az egyik nyelvet tényleg tudnom kellene. Nem ragadnak rám a szavak. Mit lehet ez ellen tenni? Azzal igyekszem, hogy nem szavakat tanulok, hanem próbálok sokat magamban beszélgetni, leveleket, fogalmazásokat írni engem érdeklő témákban, de ez is rengeteg időt vesz el, és nem tudom, hogy mikor jutok el erre a szintre. KB 23 éves koromra lenne még az angol nyelvvizsga, ami persze nem nyelvtudas, de legkésőbb 30-ra már valódi tárgyalóképes tudást szeretnék, addig bele se kezdek más képzésbe.


Néha bánom, hogy nem csak angolt tanultam, akkor már egy nyelvet talán tényleg tudnék erős középfokon...


2019. okt. 31. 18:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Néha úgy érzem, hogy ez nálam örökletes pl egyik szülőm mindenből simán lerakta az érettségit, de nyelvből nem tudta.
2019. okt. 31. 18:34
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam el mit írtál hosszasan, de szerintem átlag alatti képeséggel is meglehet. Két dolog számít szerintem leginkább, ez pedig az idő és hatékonyság, ennek a kettőnek a szorzata adja, ha rossz a nyelvérzéked akkor tudsz kompenzálni az idővel.
2019. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Mivel a Magyart is megtudtad tanulni, igy az angolt is
2019. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
én ankit használok, ez egy szókártya alkalmazás. segit hogy ne felejtsd el azokat a szavakat amiket már megtanultál. én először beírtam magyarul, a másik felére angolul, addig amíg nem volt egy alap szókincsem. mostmár csak angolul magyarázatot írok a szóhoz, vagy szinonimát
2019. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Rengeteg skót, angol emberrel volt dolgom, mint átlag alattiak voltak 😅👍 megis -beszélték a nyelvet....


Komolyra fordítva, persze hogy meglehet, de könyörgöm, legyen már egy kicsit több önbizalmad! :)

2019. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mit lehet erre írni, hogy meg ne mérgelődjél? Az utolsó nyelvvel kapcsolatos tanulónap estéjén kezdődik a tanult dolgok elfelejtése. Én nem akartam a tanultakat veszni hagyni, hát elkezdtem angolul olvasni. Na de én szeretek olvasni, már öreg vagyok, az én időmben az általános iskolában a 40 fős osztályból kettő volt, akinek az olvasás nehézséget okozott. És mondjuk 16-25 éves korom között (akkor laktam egy helyben) bármelyik meglévő vagy újonnan szerzett baráthoz/barátnőhöz elmentem, ott szinte ugyanazok a könyvek vigyorogtak rám a polcról, mint amiket már olvastam, birtokoltam, tudtam róluk. Ma meg itt a Gyakorin egyetemista teszi fel a kérdést, hogy tényleg, úgy gyorsabban lehet olvasni, ha nem mondom ki magamban a szavakat? Szóval, nem tudom, érdemes-e ajánlanom az olvasást, mert a mai kor emberének ez olyan keservesen használt eszköz lett.

Amit nem tudtam beilleszteni ebbe az írásba az az, hogy én csak olyant olvasok angolul, amit magyarul is szívesen olvasok.

Az kétségtelen, hogy B2 környékén a szórakozó olvasás is még munkás dolog, mert a B2 nagyjából az, hogy ismer az ember egy szót valamire, de a könyvben juszt is másik szó szerepel. Valamint asz összes nem értett nyelvhasználati szerkezetnek is utána kéne nézni, hogy a felejtés elkerülésén kívül valami előremutató haszon is legyen. És még az is baj, hogy bizonyos szavak sűrűbben ismétlődnek, mint mások. 93 körül kezdtem el olvasni, és most találkoztam először azzal a szóval, hogy drayage. :D

Hanganyagot olyant találni, ami megfelel elvárt szinteknek, azt talán nehezebb, mint könyvet, de nem lehetetlen.

2019. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!