Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám a meglévő...

Hogyan tudnám a meglévő nyelvtudásomat megtartani?

Figyelt kérdés

Most szereztem középfokú nyelvvizsgát, nem igazán fogok ezzel foglalkozni most, de a jövőben lehet és számít ugye sok munkahelynél pl. ha Pestre költöznék. De most egyelőre más dolgokkal foglalkozok. Viszont nem szeretném elfelejteni. Mi az ami segíthene?


Azt mondták eddig, hogy olvassak sokat angol nyelven.

Vagy hallgassam a BBC műsorát.

Egyéb ötlet?

És ezeket ha igen, akkor milyen gyarkan kellene?


Köszönettel



2019. nov. 1. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindig mindent angolul néztem. Az összes sorozatot, amit szabadidődben néha nézel, a műsorokat, mindent. Újranéztem a régi meséket, filmeket, amiket nagyon szerettem, kikapcsolódásként, mindet angolul angol felirattal. Ez is segít emlékezni. Már ennél kicsit hasznosabb, jobban tanulásnak számít pl. egy 5percangol magazin olvasgatása, mert ott egyrészt mindig lesz valami új ismeretanyag a cikkekből, másrészt van benne szószedet, nyelvtani összefoglaló. Néha pedig átfuthatod gyorsan az angol könyved oldalait, abból is lehet ismételni, mondjuk őgy havi egyszer, és nem felejtesz annyira.
2019. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
De hát kín neki az olvasás, láthatod. :D
2019. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor PONS mobil nyelvtanfolyam, azt csak hallgatni kell.
2019. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy kín az olvasás nekem?

Mert én nem írtam olyat.


Viszont mobilos applikációk meg ilyesmik nem érdekelnek. Szándékosan csak "butatelefont" használok.

2019. nov. 1. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem aktívan kellene használni, az a legjobb. Én nyelvszakon tanulok, így minden órám idegen nyelven zajlik és csak idegen nyelvű anyagokat kapunk (olvasmányok, szakirodalom, hanganyagok, filmek, minden), ennek ellenére mindig azt érzem, hogy max. romlik a nyelvtudásom, mert nem használom. Az egy dolog, hogy megnézek egy filmet, beülök egy előadásra vagy olvasok valamit és megértem, de az meg a másik, hogy aktívan használni is kellene a nyelvet pl. szóban vagy írásban. Nyilván például szókincs fejlesztésére jó hatással van az olvasás, de ezek mind passzív tevékenységek, ami szerintem nem elég. Most egy ideje direkt kerestem külföldi hallgatókat, hogy beszélgessünk idegen nyelven és itt már érzem, hogy ennek van értelme és ez segít. Szóval szerintem az olvasás, filmezés mellett érdemes keresni egy beszélgetőpartnert is, aki nem tanár, oktató stb., hanem csak szimplán egy szimpatikus személy, barát, akivel mindenféle kötöttség és irányítás nélkül tudsz beszélgetni természetesen.
2019. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!