Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Erről az oldalról tanulom a...

Erről az oldalról tanulom a subjunctive-ot, érdekelne, hogy a that az mindig lehagygató?

Figyelt kérdés

Angol nyelv


[link]



2019. nov. 2. 14:26
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve most mégegy akadályba ütköztem.

' Chris: Yes, it was a great film.

Chris agreed that the film was great.'

Ennél miért nimcs time shift?

Vagy a 'had been' azt jelentené, hogy jó volt, was meg, hogy jó? Nem teljesen értem

2019. nov. 2. 14:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam, írjon más, de ha más nem mer írni, én megkérdezném, ha belinkelsz egy oldalt, ahol a that-et sosem hagyják el, akkor miért merül fel benned a kérdés, hogy mindig elhagyható-e?
2019. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor csak simán elhagyhato e? Mert szerintem igen, minden, de nem tudom, azeet kérdem
2019. nov. 5. 21:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert szerintem jol hangzik ha El hagyjuk
2019. nov. 5. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:

hmm.

Szerintem elhagyható, bár ezen az oldalon semmi nem utal rá.

A másik kérdéshez:

Egyrészt vagy a közelmúltban mondta, vagy pedig nem változott azóta a tényállás, ezért nem kell past perfectbe tenni.

2019. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól hangzik?

Susan agreed Harry accept the offer.

2019. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nekem pl. az agree eleve hülyén hangzik subjunctive-val,that-tel vagy anélkül.

De én nem ismerek olyan szabályt hogy valahol elhagyhatjuk valahol meg nem, max ilyen-olyan preferenciák vannak.

2019. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Látom senki se nagyon tudja, határozott válasz nem nwgyon van
2019. nov. 7. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!