Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdtetek nyelvet...

Hogyan kezdtetek nyelvet tanítani, korrepetálni?

Figyelt kérdés

Anglisztika szakos hallgató vagyok, tehát nem tanárképzésben veszek részt és még soha nem is tanítottam, nincsen tapasztalatom. Én is tanulok nyelveket és nyelvszakosként nyilván érdekel a nyelvtanulás folyamata, volt egy-két ezzel kapcsolatos órám, de ezt leszámítva nincsen szakmai tudásom és semmilyen gyakorlati tapasztalatom sem, ami a tanítást illeti. Viszont szeretném kipróbálni, mert amellett, hogy ez később egy jó kereseti lehetőséget is jelenthet, szerintem jó időtöltés és tapasztalatszerzés is. Az egyetemen is rengetegen csinálják, igény is van rá. Angolt tanítanék magyaroknak, illetve egyre jobban érdekel (és meglepően nagy a kereslet is) a magyar tanítás angolul külföldieknek.


Aki már tanít egy ideje, elárulná nekem, hogy ő hogyan kezdett hozzá és szerinte mi kell ahhoz, hogy az ember belevágjon?


2019. nov. 3. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, mint végzett angoltanár és magyar mint idegen nyelv tanára, azt kell mondjam, a kettő egyáltalán nem felcserélhető :) Attól, hogy jól tudsz angolul, vagy akár angolt tanítani, egyáltalán nem biztos, hogy magyart is jól fogsz tudni. A magyar mint idegen nyelv tanítás egy teljesen más szakma, ahhoz előbb meg kell tanulnod a magyar nyelvtant külföldi szempontból. Ehhez elővehetsz direkt külföldieknek szánt könyveket, vagy pl. Szili Katalin Vezérkönyvét, mi abból (is) tanultunk az egyetemen.


Szerintem először is, vegyél ki a könyvtárból angoltanítás-módszertani könyveket, ha elolvasol belőlük párat, esetleg felveszel pár tanárszakos órát (ha van rá lehetőség), az rengeteget segít a dolgon.

Egyébként meg kezdd korrepetálással kezdőknek (ingyen vagy nagyon olcsón), és elsősorban olyanoknak, akiknek van már könyvük, ami mentén haladsz, vagy akiknek te választasz. A könyvekhez rendszerint van tanári felkészítő-kiegészítő könyv is, azok gyakran javasolnak ötleteket, hogy mit hogy taníts.

Amúgy meg arra figyelj, hogy a érezz rá a diák gyengéire. Mit nem mer használni, mi miatt okoz gondot neki vmi (pl. ha nem szeret beszélni, az általános félénkség, vagy csak idegen nyelvi, esetleg nyelvi készségek tényleges hiánya, vagy szimpla önbizalomhiány), és hogy mire érdemes fókuszálni.

Ne aggódj, idővel jön magától a többi.

2019. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!