Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes inkább a német nyelvve...

Érdemes inkább a német nyelvvel foglalkoznom, ha korábban abból érettségiztem?

Figyelt kérdés

Német és angol nyelvtanulás között vacillálok.

Németet sokáig tanultam a szakkozepben, abból érettségiztem, szakmai vizsgát is tettem (Nem nyelvvizsga), a tanárral a suliban már belekóstoltunk a német felsőfokba is. De mindez 2005-ben volt, és azóta rengeteget felejtettem, kb mindent.

Visszahozható a tudás? Vagy ezt egy életre elfelejtettem?

Inkább a némettel foglalkozzak, amit már tanultam vagy kezdjek bele az angolba úgy, hogy soha 1 percig sem tanultam.

Melyikkel tudnak hamarabb középfokú nyelvvizsgát megszerezni? Köszönöm.


2019. nov. 5. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
angol hasznosabb általában. én némettel csak akkor foglalkoznék ha elég valószínű hogy utána használni is fogom
2019. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az angol könnyebb.
2019. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem érdemes a német nyelvvel foglalkozni, ha pl. sok német cég van a közeledben, ha nyelvtanár, fordító, tolmács szeretnél lenni, stb.
2019. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valóban az angol hasznosabb, világnyelv.

De ha most neki állok nulláról, akkor 1 év minimum tanulnom kell keményen, a németet most átnéztem és nagyon sok mindenre emlékszem.

Nyelvvizsga kellene mert a olyan szakmám van, amihez kell egy idegen nyelv.

2019. nov. 5. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most tanuld a nemetet, utana meg az angolt.
2019. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a németet mondanám. Hidd el, hamar vissza fog jönni! Én is a középiskolában tanultam utoljára németül, majd 10 évvel később vettem elő újra, és 1,5 év alatt meglett a felsőfok. Ha neked a közép a cél, az már jóval hamarabb is elérhető.
2019. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 7. 08:49
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanúgy választhatod az angolt is, azzal többre is mész, mivel az egységesen több helyen is használni tudod.

Oké, tanultad a németet anno, de sokat felejtettél. Oké, belenéztél, az elejébe. Annyi idő alatt nem hozod vissza a német tudásodat. Ahhoz nagyon intenzíven kellene megint tanulnod, de akkor ennyi erővel intenzíven tanulhatnál angolul is.

2019. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!