Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsga...

Felsőfokú angol nyelvvizsga nagyon nehéz a középfokúhoz képsest?

Figyelt kérdés

A középfokút 2015-ben csináltam, azóta nem is használtam szinte a nyelvet, de ha elkezdeném átfutni a dolgokat, szerintem hamar visszarázódnék középfokra.

Elgondolkoztam a felsőfokún. Mennyire nehéz a középfokúhoz képest pl. a hallás utáni szövegértés része?

Témákat szóbeli vizsgán sokkal mélyebben szinten, részletekbe menően várnak, vagy gyakorlatilag szinte ugyanazok a témakörök, mint középfokon, csak kicsit többet kell beszélni?

Írásbelit mennyivel érezte nehezebbnek, aki csinálta már?

Tudom, nézzek feladatsorokat stb. de azért mégis érdekelnének a tapasztalatok,


Amúgy a középfokút szóbeli részt Origon, az írásbelit pedig Dexam-est csináltam, és ezt felsőfokún is így tervezem.



2019. nov. 5. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több tudást igényel egy felsőfok, mint egy közép. A középfokos témák mellett (amihez valóban csak mélyebben kell tudni a dolgokat) rengetek új téma is van, amibe bele tudnak azért kérdezni rendesen. Ilyen például a halálbüntetés vagy az eutanázia is. De ha az 1000 kérdés 1000 válasz könyvet megveszed, akkor abból szerintem egy tisztességes tudást össze lehet szedni. :)
2019. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A B2 és a C1 között valójában nagyobb szintbeli különbség van mint pl. B1 és B2 között.

Inkább a szókincs ami jelentősen eltér, mivel C1-es szinten rengeteg szót kell tudni és árnyaltan kifejezni magadat akár írásban akár beszédben.

Ha 85%+középfokút le tudsz most tenni, akkor érdemes megpróbálni a "magyar" C1-es nyelvvizsgákat. A Cambridge-i CAE még a "magyar" C1-hez képest is sokkal nehezebb.

2019. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!