Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki már volt anyol szóbeli...

Aki már volt anyol szóbeli (8. osztályos) felvételin, az tudna segíteni nekem, hogy miket kérdeznek, miről beszélgettek? Meg hogy hogyan zajlik egy ilyen szóbeli.

Figyelt kérdés

2019. nov. 8. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Na, nekem például olyan volt, két gimibe mentem anno szóbelizni.

Na szóval:)

Egyikben mateknál voltam, úgy , hogy ott adtak 3 feladatot talán (Ja és nem behívtak a terembe, hanem be kellett sétálni, csak ezt kár, hogy senki nem mondta előre, de nem lett belőle baj egyébként. Én akkor mentem be, mikor láttam, hogy egy srác, aki utánam jött, nem állt meg ottan várakozni az ajtó előtt, mint én, hogy mikor hívnak már be, ha 9-re jöttem; hanem be kellett menni, és ott már ültek 5-en-6-an,és oldottak meg feladatokat. Na, szóval , bemész, húzol egy cetlit, van rajta talán 3 feladat, vagy 4, de szerintem 3 volt, mintha annyi lett volna, és akkor megoldod a feladatokat, és akkor úgy szépen sorban jöttök egymás után, tehát a két tanárral, aki ott ül benn a teremben, megbeszélitek a megoldás menetét szépen. Egyébként ott bátyámnak meg olyan volt, hogy ő megoldotta jól a feladatokat; és akkor ott valamelyik tanár azt mondta, hogy az nem jó az ő megoldása; és a bátyám bebizonyította neki, hogy de. :) Na, szal, a másik meg , ott meg olyan volt a szóbeli, hogy hát pl azt kérdezte a csávóka, hogy hogy jutok el a Parlamentig. És akkor mondtam, hogy kocsival. Aztán kérdezte, hogy "Te beszállsz a saját kocsidba, és elvezetsz?" És akkor mondtam, hogy nem. Mert amúgy nem pesti vagyok, és ha hosszú útra indultunk amúgy, akkor mindig a szüleim vittek, nem is számítottam ilyen kérdésre, főleg, hogy tudta a felvételiztető, hogy nem odavalósi vagyok:D:D Aztán utána, vagy előtte, nemtom, adtak egy ilyen fél A/4-es oldalnyi szöveget, hogy olvassam el, és akkor utána beszélgettünk róla. De egyébként nem volt elég idő a számomra pl, hogy végigolvassam, de azért tudtunk róla beszélgetni. :) Ja és még eszembe jutott, mégegy helyen voltam; angolból szerintem fontos, hogy el kezdjed magadtól mondani. Tehát elolvasod amit kihúztál, és utána magadtól kell elkezdeni mondani, de ezt se mondta nekünk a tanárunk angolból, meg így nemigazán gyakorolgattunk ilyen tételes dolgokat, szal akkor hátrányból indultunk, de akinek arra volt dolga, meg sorsa, az bejutott; na, nekem ott olyan volt, hogy asszem 3 pont volt fölsorolva a kis papírcetlin, de lehet, hogy mind egyhez kapcsolódott, mert arról volt szó, arról kellett beszélni, hogy mutassam be egy barátomat.

2019. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*most látom,hogy angol, ebből a 3-ból,amit irtam,csaka z utolsó volt angol.
2019. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!