Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen javaslataitok vannak...

Milyen javaslataitok vannak otthoni gazdasági szaknyelv (angol) tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Most vágnék bele, de nem tudom hol kezdjem,mivel lenne érdemes (konkrét könyv, internetes anyagok)
2010. júl. 18. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Van már valamilyen nyelvvizsgád? (Sima?)

Milyen nyelvből szeretnéd letenni?

Én angolból csináltam meg a középfokot úgy, hogy csak otthon tanultam, A 1000 Questions 1000 Answers Business English kiadása simán elég a felsőfokra is, ha a nyelvtani tudásod amúgy megvan hozzá.

A feladattípusokat a nyelvvizsgák honlapján általában közzéteszik mintafeladatokkal. Azt számítsd bele, hogy ezek a feladatok valamivel könnyebbek, mint amit a vizsgán adnak.

(Ha megírod, hogy pontosan milyen nyelvből és melyik vizsgára készülsz, esetleg tudok többet írni.)

2010. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs sima nyelvvizsgám, LCCI vagy BGF lenne sztem
2010. júl. 18. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor a BGF nyelvvizsgához a köv. oldalon nézd meg a menüben a "Felkészülést segítő irodalom" és a "Vizsgák" alatt a "Mintafeladatok" részt, ott le is tölthetsz mintafeladatsort minden fajtához és szinthez.

[link]


LCCI-hez itt találsz mintákat és leírást:

[link]


Bár lehet, hogy ezeket már Te is megtaláltad.


Hasznos dolgokat találhatsz még itt:

[link]

Letölthető feladatsorok és tk itt:

[link]


Ha nincs vizsgarutinod, vagy bizonytalan a tudásod, lehet, hogy érdemes lenne legalább néhány órát venni egy tanártól, ha többet nem is akarsz.


Sok sikert a nyelvvizsgához, hajrá! :)

2010. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok anyagot és a biztatást!
2010. júl. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!