Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingoval oroszul tanulás?

Duolingoval oroszul tanulás?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, hogy mennyire lehet vele megtanulni oroszul, angolból emelt érettségire készülök és az oroszt angolul tanulnám, mindkettőből fejlődne a tudásom? (oroszból biztos mert nem sokat tudok oroszul) vagy megéri így tanulni vagy maradjak a klasszikus tankönyv+szótárnál?
2019. nov. 23. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Maradj a klasszikusnal.

Angolbol nem hiszem, hogy fejlodnel, kb a leges legalapabb szavakat hasznalnad a forditasban.

2019. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Duolingo maximum szókincsbővítésre, gyakorlásra jó, alapoktól kezdeni, úgy, hogy nem vagy tisztában a nyelvtannal, úgy kevés.
2019. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 24. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanultam oroszul, úgyhogy saját tapasztalat: egyedül, nulláról elkezdeni és tanulni baromi nehéz, a Duolingo jópofa, de az max akkor jó, ha már van elég alapod, és szinten akarod tartani azt a kevés tudásodat. Ha tényleg érdekel a nyelv, akkor tanárt/nyelvsulit mindenképpen javasolnám.
2019. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbálkoztam vele, és hát miután letettem a telefont, sajnos semmit sem tudtam magamtól mondani vagy megérteni, ami a Dullingoban könnyűnek tűnt.


A Russian made easy alkalmazással már kicsit több sikerem volt, megertettem azokat a szavakat, amik benne voltak, amikor máshol láttam/hallottam.


Szólalj meg oroszul videósorozat - na hát ott azzal kezdték egyből, hogy rövidebb szövegeken keresztül mutatták be a nyelvtani szabályokat, hát ha kezdőként a felét se érted, akkor hogy tanulj belőle?


Most tanárhoz járok, meg tematikus anyagokat keresek az interneten, angolul sok van. Így fejlődök, de lassan.

2019. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!