Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik tanárhoz...

Szerintetek melyik tanárhoz menjek, hogy felkészítsen érettségire?

Figyelt kérdés

Latinból szeretnék érettségizni, mégcsak 11.-es vagyok. A szakra, ahová menni akarok elfogadják a latin érettségit is.

Nyolc osztályos gimibe járok, itt volt latinunk, de az évek során összevissza változtatták, hol ki vették, hol visszatették a tantervbe. Most heti 1 90 perces óránk van, még csak a 10.-es könyvet vesszük.

Tavaly jártam egy nőhöz külön latinozni. Igazából nagyon szerettem őt és az óráit, viszont nem pont a tantervi követelmények alapján haladtunk, mert akkor még úgy volt, hogy nem érettségizhetek belőle (a tantervi variálások miatt). Úgymond egy barátság alakult ki köztem és a nő közt (mindketten hasonló személyiségek vagyunk), amit a szüleim nem néztek jó szemmel, a nő zűrös múltja miatt. A szüleim nem mondták ki, de szerintem megkönnyebbültek, mikor a nő bejelentette, hogy elköltözik. Azt mondta továbbra is vállalna, interneten/videochaten keresztül, de végül nem kerestem őt.

Nemrégiben egy osztálytársam mondta, hogy az anyukája latintanár és már sok embert felkészített érettségire. Megfordult a fejemben, hogy inkább őt keresem fel, az előző tanáromat.

Tudom, hogy az lenne a logikus, ha az osztálytársam anyukájához mennék, ugyanakkor az előző tanáromat sem akarom megbántani. Meg ott van az, hogy ő már ismer engem, tudja milyen szinten vagyok, stb.

Szerintetek mi lenne a jó döntés?



2019. nov. 25. 14:54
 1/2 A kérdező kommentje:
*nem az előző tanáromat
2019. nov. 25. 14:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Én mindenképp az osztálytársad anyukáját választanám.

Jelenleg az érettségi a fontos és az,hogy legyen egy olyan tanár aki feltud készíteni!

Én jóba voltam az egyik 9.-10.es tanárommal de 10.évvégén elment és akkor mondta,ha bármi segítség kell felhívhatom. Jó tanár volt nagyon. 11.ben eldöntöttem,hogy kéne 1 emelt és inkább az új tanáromhoz fordultam,hisz ő van itt suliban,kérdést tudsz feltenni,megkeres ha bármi van,személyesen segít stb.Sokkal mássabb,hidd el. De azt akartam kihozni,hogy én is választhattam volna a biztosat,de inkább könnyítettem magamnak és azt néztem/nézem melyik lenne pozitív számomra.

Ha az osztálytársad anyukáját választod,100% hogy vele is jóba tudsz lenni,(nekem jobb ez a jó viszonyom az újjal mint a régivel,ugy hogy simán lehet,h jóba leszel egy totál ismeretlennel),mert az szerintem is fontos,hogy legyen összhang,könnyebb lesz a felkészülés is. A volt tanárodat meg nem bántod meg,ha elszeretnéd elmondod neki,h ne haragudjon de ez meg ez van,de nem kötelező.

2019. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!