Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségire...

Emelt angol érettségire hogyan fejleszthetném a szókincsemet?

Figyelt kérdés

Van esetleg olyan weboldal vagy könyv, ahol hasznos szavakat tanulhatnék az emelt angol érettségire?

Sajnos, a régebbi érettségikben nagyon sok számomra ismeretlen szó volt, ami miatt nem tudtam jól megoldani az olvasott szöveg értése részt.



2019. szept. 21. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Én mindenképp egy jó magántanárt javaslok, sokkal többet tud segíteni...ráadásul tudja is, mik lesznek érettségin/nyelvvizsgán.
2019. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is segít, ha oldogatod az előző évi feladatsorokat és utána kiszótározod az ismeretlen szavakat, értelmezed a szöveget és újra elolvasod. Ez ugyanúgy vonatkozik mindenféle idegen nyelvű szövegre, tehát ugyanígy érdemes olvasni (bármit, ami érdekel-könyv, újságcikkek, neten mindenféle tartalom, blogok), illetve nézni és/vagy hallgatni sorozatokat, filmeket, youtube videókat, podcasteket, hangoskönyvet, stb., stb. Esetleg, ha jobban szereted az irányított feladatokat, akkor vannak direkt szókincsre fókuszáló könyvek is, pl. oxford tuti van, de lehet többet is találni. Szerintem így bőven fel lehet rá készülni, nem feltétlenül kell hozzá tanár vagy tanfolyam, mert ez a része szerintem pláne az önszorgalmon múlik.
2019. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Wordup-szotanulo app, nekem bevalt.
2019. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2019. szept. 22. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!