Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogy tanult meg angolul?

Ki hogy tanult meg angolul?

Figyelt kérdés
2019. nov. 27. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát akkor nem megy az angol.

Könyvből, nekem a Báti-Véges könyv sokat segített, de még mindig vannak hiányosságaim. Az egyedüli tanulásnak a hátránya, hogy a szóbeli rész nagyon nehezen megy.

Sok-sok gyakorlással, van, akinek külföldön, a másiknak tanfolyamon, suliban, szóval, vmit kezdj el, mert így tényleg nem fog menni. :(

Nem vagyunk egyformák, az egyiknek könnyebben megy, a másiknak nehezebben. Egyik variáció se egy féléves tanulás, hanem hosszabb.

2019. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "meg"tanulni egy nyelvet. Ennek sosincs vége. Csinálni kell, akkor egyre jobban megy. Ennyi. Foglalkozni kell vele, nem pedig menekülni a feladat, az órák, a házik, stb. elől.
2019. nov. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok-sok film, sorozat, youtube videó, könyvek, hírek, weblapok, zene, naplóírás, levelezőtárs stb. Mindent angolul, ez a lényeg. Magamtól "tanultam", bár ez nem olyan klasszikus értelemben vett tanulás volt. Gimiben is tanították, de az röhej volt. Az egyetlen periódus, amikor ténylegesen tanultam, az 11.-ben az előrehozott emelt érettségi volt. A nyelvvel azóta is foglalkozom, és igen, jól írja az egyik válaszól, hogy sose lehet készre megtanulni egy nyelvet, még magyarból is van olyan szó vagy mondás, amit nem ismerek. Ugyanígy, az angolom is folyton fejlődik egy-egy új kifejezéssel kapcsolatban.


De ha a folyékony, könnyed társalgásra gondolsz (bármiről), akkor fent van a recept.

2019. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!