Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljesen értek angolul, de...

Teljesen értek angolul, de magamtól nem nagyon tudok beszélni. Mit csináljak? 18/F

Figyelt kérdés
Szóval nekem az a problémám, hogy hiába értek angolul, elég nagy a szókincsem is, iskolában az osztályban mindig én voltam angolból a legjobb, sokszor volt, hogy másokat én segítettem, viszont magamtól nem igazán megy, csak ha van időm összerakni a fejemben. Voltam Angliában és nem volt bajom a nyelvvel, eltudnék boldogulni, de még mindig úgy érzem, hogy nem tudok. Szoktam chatelgetni külföldiekkel, ott sincs ez a probléma.

2019. nov. 25. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Igyá egy sört.
2019. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélj. Ha kell egyedül. Hangosan. Minden nap, amikor csak egyedül vagy órákig. Meglepődsz mennyit ér.
2019. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Asszociáció.

Az ember alapból el szokott képzelni jeleneteket pl. mit fog mondani egy megbeszélésen, hogyan kérne fizetés emelést, elképzeli mit csinált volna a filmben a főszereplő helyében stb.


Csináld ezt angolul.

Pl. Képzeld el h kint vagy angliában és egy pub-ban beszélgetsz emberekkel. Képzeld el mit mondanál, ők mit mondanának.


Tudományosan vizsgálták, hogy ha elképzeljük a beszélgetéseket, szituációkat, az a nyelvhasznált szempontjából szinte olyan, mintha kimondva, hangosan gyakorolnánk.

2019. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem egyedi a helyzeted, sok ember jár így. Kijönnek hogy felső fokú angol papír stb aztán nem mer megszólalni. Az írás meg az értés teljesen más. Én is annyit tudok ajánlani amit előttem leírtak már. Nekem személy szerint idő kellett hozzá külföldön.
2019. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!