Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az nagyon gáz, ha félig...

Az nagyon gáz, ha félig amerikai félig angol kiejtéssel beszélek?

Figyelt kérdés

Vannak szavak, amik amerikai és vannak, amik angol kiejtéssel ragadtak meg a fejemben.

Az oktató anyagok angolok, minden más amerikai :D

Az mennyire gáz, ha egy mondatban 6 szóból 3 ilyen, 3 olyan? Vagy úgyis elnyomja a magyar akcentus? :D


Ti hogy vagytok ezzel?


2019. nov. 28. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam nem lehetsz gázabb :'D


Sosem tanultam még iskolában angolt (németes vagyok), és csak a netről ragadt rám minden. Az általam ismert angol szavak felét nem tudom, hogyan kell kiejteni, mert még sosem hallottam, csak írásban jegyeztem meg. Amit ki is tudok ejteni, az valószínű amerikai kiejtés, mert ugye a legtöbb hírhedt youtuber is ezt beszéli, ezért én is úgy ejtem, ahogy hallom a videókban. Amit tudok, azt britül ejtem, mert annyira tetszik nekem az a hangzás (pl. Of course és water).


Szerintem ezek után nagyjából el tudod képzelni, hogy milyen akcentusom van xD

2019. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké megnyugodtam :DDDD
2019. nov. 28. 23:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ hova kell. Ha csak megértetni akarod majd vagy alap-középszinten társalogni, esetleg munkához, tanuláshoz kell, szerintem már így is többre vagy képes mint az átlag (tekintettel arra, hogy képes vagy felismerni az alapvető szó- és kiejtésbeli különbségeket a két változat között).

Ha hivatalos helyre kell, netán nagyon magas beosztásban szeretnél dolgozni és képviselni külföldön valamilyen nagy szervezetet, akkor nem árt ha ennél “letisztultabb” az angol kommunikációd, bár látunk erre elég sok ellenpéldát a közéletben. Ugyan ez vonatkozik rá, ha majd egyszer tanítani akarod a nyelvet, vagy komolyabban foglalkozni angol irodalommal, ilyesmik. De az emberek többsége úgy van vele mint te, és szerintem ez nem gáz. Azért nem várható el mindenkitől hogy perfekt brit akcentussal és szóhasználattal fejezze ki magát az élet minden egyes olyan helyzetében amikor angolt kell használnia :).

2019. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudsz te angolul, pláne nem amerikai vagy brit akcentussal.


Kár itt verni magad kérdező, mert lefogadom hogy köszönni nem tudsz külföldi nyelven.

2019. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fuh ilyenkor kell mantrázni h "ne etesd a trollt... ne etesd a trollt..."
2019. dec. 2. 23:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Majd én megetetem, biztos éhes már.

Szóval aki olyat ír, hogy "külföldi nyelv", az nem hogy idegen nyelven, de magyarul sem igazán tud. De meghallgatnám a kedves válaszoló akcentusát, ha ő ennyire ért hozzá :).

2019. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!