Mikor to, mikor for?

Figyelt kérdés

Est a 2t sose tudom :(

Peldaul

Same to me, same for me


Kind to me, kind for me és itt meg van a with me... Valaki elmagyarázza a különbséget, mi a külömbség?


Valami olyat hallottam, hogy a to az irányt jelez, ez igaz?

Akkor bring to me, nem for, ugye?



2019. okt. 27. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Bring to me - hozz/d hozzam

Bring for me- hozz nekem a (reszemre)


For sokszor valaki reszere.

2019. okt. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajna ezeket meg kell tanulni, de néhány év után majd érzésből jön. Egész más a jelentésük helyenként, mint magyarban, nem lehet tükörfordításban megoldani, vagy egy általános szabályt hozni.


Az első példában mind jó, még a with is:

Same to me = nekem is

Same for me = rám is

Same with me = velem is

Itt igazából nagyon függ attól, mire mondod. Az eredeti mondat prepozíciójához kell igazítani.


A másik példa viszont teljesen más:

Kind to me = kedves hozzám, ez a helyes


Kind for me = ez olyasmit jelentene, hogy ez rám kedves hatással van, vagy hogy az én szemszögemből kedves, ennek igazából nem sok értelme van

Kind with me = ez se életszerű, annyit jelent, hogy az én társaságomban kedves, de nem azt, hogy velem az


Alapjáraton a to igen, irányt jelez, "valahova". A "for" az "részére", "neki". Bringgel is több értelme van, ennél pont azt jelenti, hogy "valahova" és "valakinek":

Bring to me = hozzám hozza

Bring for me = nekem hozza

Bring with me = velem hozza


De ahogy mondtam, legtöbb esetben nincs ilyen szabályszerűség sajnos. Majd kialakul, meg kell tanulni

2019. okt. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!