Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyha egy külföldi egyetemi...

Hogyha egy külföldi egyetemi levelező-pajti sincerely-vel írta nekem alá a karácsonyi üdvözlőlevelet, de még nem ismerjük egymást, akkor én arra reagálhatok úgy, hogy 'Thank you, this is cute'?

Figyelt kérdés

Vagy ezzel most arcátlan voltam esetleg?


Azt írtam neki, hogy thank you this is cute i wish it also to all of you.


Kábé ezt írtam a pajtinak. Persze ott tagoltan.


De akkor a sincerely az tehát most baráti levéllezárás, és a faithfully a hivatalos?


Mert valahol most hirtelen azt láttam, hogy ha van pontos név, akkor , talán akkor sincerely, de ha nem tudom a nevét, hanem dear sir/madam, akkor meg a másik, de én ezt nem akarom elfogadni. Szerintem úgy volt a szabály, hogy valamelyik a közvetlen, baráti, valamelyik meg pl ilyen munkakapcsolatos.


Csak mert akkor írnék neki gyorsan egy bocsi levelet, nem akarok bunkó lenni. :)


Én amúgy nem írtam alá semmilyen sincerely, meg formális dolgot, hanem csak megköszöntem. Asszem egy diák küldte a levelet, de lehet, hogy a tanár, de szerintem az egyik diák lehetett, most nem néztem meg, mert mi is megkaptuk az ő e-mailcímeiket.


És egyébként, ha tanárnak írok ilyet, hogy cute a gesztus, akkor az úgy egyébként sértő? De egyébként úgy tudom, hogy az angolban nem a magázó, hanem a tegező forma szűnt meg, tehát gyakorlatilag magáztam őket; de remélem, nem voltam bunkó. :)


Kell írni valami sorry if I were/was too informal


Vagy valami ilyet?


Mit javasoltok, aki jártas ebben? Előre is köszönöm.



2019. dec. 16. 22:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és brit tesákról van szó, tehát brit nyelvterület. (Ha számít.)
2019. dec. 16. 22:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielott valaszoltal volna kellett volna kerdezned.

A sincerely, nem havekodo bucsuzas, de gondolt rad.

Szerintem nem angol anyanyelvu, mert akkor best wishes-t irt volna.

This is cute - rohejes, a tobbi sem helyes nyelvtanilag.

A faithfully hivatalos levelbe

Thank you, I wish you all the very best for Christmas and the New Year too.


Regards,

XY


Most mar ne irj semmit, mert meg hulyebbnek fog kinezni. Gondolom, aki kuldte, tudja, hogy nem az angol ax anyanyelved, de az illem altalaban ugyan az.

2019. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ment a zöld.

Akinek még eszébe jut ezzel kapcsolatban valami, kérem, írja.

2019. dec. 16. 23:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én arra reagálhatok úgy, hogy 'Thank you, this is cute'?"


Ne! Közeli barátoknak maximum, de idegennek, főleg tanárnak semmiképp se, kérlek...

2019. dec. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm. :) Erre is ment a zöld. :)
2019. dec. 17. 00:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

" Szerintem úgy volt a szabály"

Hát, bocs, nem úgy volt. Pont úgy volt, ahogy előtte írtad.

Dear Sir, > faithfully

Dear Mr. Tököm, > sincerely

2019. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre is ment a zöld. :)
2019. dec. 17. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Aki azon besértődik, hogy azt írod neki, hogy "Köszönöm ez aranyos, viszont kívánom!" azzal jobb nem is levelezni.


Persze magyarul is "Köszönöm ez kedves tőled / Öntől" írnál a "Köszönöm ez aranyos" helyett, te se sértődnél meg ha egy nem magyar anyanyelvű nem a legszebben fogalmazza meg.

2019. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,erre is ment a zöld. :)
2019. dec. 17. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:

#8, nem BE(??!!)sertodesrol van szo, hanem ax illemrol es szokasrol.

Hulyen neznik en is, ha nem haverkodo egyennek irnek egy udvozletet tiszteletbol es arra gondolva, hogy nemsokara meg is fogom ismerni, kapnek tole egy ilyen “this cute/egy aranyos valaszt. Semmi cuteseg/aranyossag nincs benne, csak tisztelet. Ax eletben nem minden cute, mint ahogy az amerikaikak mondjak, valasztekos beszedforma es etikett hijan.

2019. dec. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!