Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtagozatról orvosi?...

Nyelvtagozatról orvosi? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nyelvtagozatos suliban vagyok 10.-es. Itt a németet tanulom emelt óraszámban, de sajnos a tanítás minősége nem az igazi. Az utóbbi időben elgondolkodtam, hogy mivel lenne érdemes foglalkoznom, és rájöttem hogy a biológia is érdekel, a kémia pedig olyan elmegy kategória. Sajnos nyelvisként alapóraszámban és elég szegényesen tanuljuk e két tárgyat. Arra gondoltam, hogy keresek magántanárt és felveszem faktra a 2 tárgyat. Nem ciki nyelvtagozatról orvosira próbálkozni? Sikerülhet? Valaki járt már hasonló cipőben?



16/L



2019. dec. 17. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én általános tagozatról jöttem orvosira, sőt, tőlünk több embert vettek fel, mint a biosz-kémia tagozatos osztályból. Szóval ez nem kizáró ok, ha jársz faktra, külön tanárhoz és szorgalmasan tanulsz, akkor bejuthatsz. Csak azért jól gondold meg, ne azért menj orvosira, mert "érdekel a biológia". Azért ez nem épp a könnyű szakok közé tartozik és maga az orvoslás se való mindenkinek. Ha tudsz, majd menj el a nyílt napokra, hogy többet tudj meg.
2019. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd fel és kezdd el tanulni, így legalább ha nem tetszik még időben rá fogsz jönni, ha meg tetszik előnnyel indulsz, azokkal az emberekkel szemben akiknek erre nem volt lehetősége. Ne foglalkozz senkivel aki megpróbál kinevetni vagy hasonlók. Hajrá! :)
2019. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nyelvtagozatról többen is jöttünk. Semmilyen hátrányát sem éreztem.
2019. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is nyelvtagozatról jöttem, ráadásul 5 évig jártam gimibe. Elsőre sikerült bekerülni szerencsére. 11.-től fakt mindkettőből, ha esetleg valami nem tiszta kémiából, akkor pár alkalomra vagy többre jól jöhet a magántanár, ez egyénfüggő. Nem kell túlgondolni, meg lehet csinálni :)
2019. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a mostani 11-esek és 12-esek között, hogy milyen erős a faktos oktatás. Lehet, hogy magántanár sem kell majd. Nálunk is így volt, humános-nyelves suli, de a fakton komolyan vették a tanárok a bioszt és a kémiát, mivel tudták, hogy oda tényleg csak az megy, akit érdekel. Az évfolyamomról csak 6-an jártak biosz-kémia faktra, orvosira, gyógyszerészetire és vegyészmérnökire jelentkeztek, mind felvették őket.
2019. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!