Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 12 éve tanulok angolt, de még...

12 éve tanulok angolt, de még mindig nem beszélek helyesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasok itt olyan kérdéseket, hogy "ez a mondat helyes-e", és hacsak nem egy nagyon béna példa akkor nem tudom megállapítani, hogy helyes vagy sem... :S Érteni majdnem tökéletesen értek (rengeteg filmet néztem), de a beszéddel gondok vannak... Mit lehet tenni ilyenkor? Hogy lehet ezt a részét fejleszteni?
2010. júl. 20. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Nem írtad, hogy hogyan tanulsz angolt. Ha egyedül, otthon filmnézéssel, akkor biztos nem fogsz helyesen beszélni. Ha írásban sem vagy jó, akkor nyelvtani gondok (is) vannak, azt csak meg kell tanulni. A beszédet pedig gyakorolnod kell, lehet egy ismerőssel vagy ha megengedheted magadnak, akkor nyelviskolában.
2010. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Olyan közeget kell keresni, ahol angol a kommunikáció nyelve. Sokat fog javulni a beszéded, rövid idő alatt.
2010. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele. Aztán egyszer alapfok felett voltam egy kicsit és hirtelen ráéreztem. 2 év alatt letettem a felsőfokot, miközben alapfokra 12 évig tanultam.

Szóval kitartás egyszer ráérzel majd az ízére és logikájára és onnantól menni fog.

Sok szerencsét!

2010. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!