Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan működik ez a nyelvvizsg...

Hogyan működik ez a nyelvvizsga dolog? Igaz, hogy nem kell érettségiznem az adott nyelvből?

Figyelt kérdés
Szeretném letenni a német középfokú nyelvvizsgát. Szeptemberben leszek végzős a gimiben, és olyanokat mondanak néhányan, hogy akkor nem kell érettségiznem németből. Valaki persze mást mond.. ti tudtok erről valamit?
2010. júl. 20. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen úgy volt, hogy a középfokú nyelvvizsga kiváltotta az érettségit, de ezt a kétszintű érettségi rendszer bevezetésével eltörölték. Tehát NEM váltja ki.

Most olyan van, ha emelt szinten 60% fölött van az érettségid, akkor kapsz egy középfokú, C típusú nyelvvizsgát.

2010. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos most már kell akkor is érettségizni.

Én is még idén leteszem a középfokút angolból, és májusban érettségizek. Kell belőle, tanárom mondta.

2010. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első, pár éve még így volt, most már ne, ugyanúgy érettségizned kell.
2010. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De le kell érettségizned belőle, a nyelvvizsga teljesen jelentéktelen az érettségi szempontjából. Csak főiskolán/egyetemen lesz szerepe.
2010. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igaz volt 5 évvel ezelőttig, mikor is változott az oktatási rendszer. 2005-ig valóban egyenértékű volt egy 100%-os érettségivel, most már csak a pontoknál van szerepe a felvételinél. Érettségizni ugyanúgy kell nyelvből. Halkan megjegyzem, 1 évvel érettségi előtt lehetnél tájékozottabb is a témában, de suliban majd kiokosítanak a pontok kérdésében is.
2010. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
16:14-nek: emelt szinten is csak 90% fölött kapsz nyelvvizsgát, az is csak egynyelvű. nekem 86% lett és nem kaptam.
2010. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Dehogyis 90% fölött. Minden úgy igaz, ahogy az első válaszoló leírta! (Több osztálytársam azért érettségizett emelt szinten franciából, angolból, olaszból, hogy 60% fölött teljesítve megkapja érte a középfokú nyelvvizsgát.)


Saját példa:

2010 tavaszán (most) végeztem. Angolból közép- és felsőfokú nyelvvizsgát szereztem az ezt megelőző két évben, de a kétszintű rendszer miatt nem kerülhettem el az érettségit.

2010. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha felsőfokúd van, még akkor is kell érettségizned...:S
2010. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 86%-os valószínűleg azért nem kapott, mivel az emelt érettséginél is megvannak a nyelvvizsga követelményei, azaz 4 résznek egyenként legalább 40%-osnak kell lennie. Lehet, hogy írt egy gyenge levelet, a többi mind hibátlan, akkor sem kap nyelvvizsgát.
2010. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez 2009 tavasszal még nem így volt.
2010. júl. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!