Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban igaz, hogy a hazai...

Valóban igaz, hogy a hazai nyelvtanárok jelentős része kb max B2-es szinten beszéli az általa oktatott nyelvet?

Figyelt kérdés
Sok ilyen véleményt lehet hallani/olvasni. Főleg a közoktatásban tanító tanárok, ahol általában max B2-es szintig kell eljuttatni a diákokat, maguk a tanárok is visszafejlődnek, hiszen ők is csak B2-ig foglalkoznak a nyelvvel.
2019. dec. 24. 21:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

nyilván túlzás, amit mondanak, az viszont biztos, hogy a magyar angoltanárok nagy része nem tud tanítani és messze nem beszél annyira angolul, mint kéne ,ergo 90% alkalmatlan.


látom, ismét van egy profi kötekedőnk :D jaja nyilván nekiállunk majd letesztelni 1000 tanárt, véleményünk meg ugye nem mérvadó, hiszen ha életünkben mind csapnivaló angoltanárokkal találkoztunk, az csakis a véletlen művel lehet (irónia).


egyébként komolyan marha vicces, h ilyen témáknál mindig megjelenik egy ember, aki megvédi a naplopó senkiházi tanárokat :D nyilván elvétve akad 1-2 normális tanár, a nyelvtudási mutatók önmagukért beszélnek. olyan diákok érettségiznek, akik 4 év gimi alatt még középfokon sem tanulnak meg.

persze miért is tanulnának meg, ha az angoltanár sem beszéli normálisan a nyelvet/nem tudja megtanítani.


volt egy lány ismerősöm, aki külföldön tanult nyelvet 1 hónapig, majd anglisztikát végzett: láttam nemrég szgépes játékról is beszélni angolul egy videóban(lámpalázas is volt nyilván), de kb. középfokon szörnyű kiejtéssel beszélt.

volt egy angoltanárom, aki tényleg jól beszélte a nyelvet, mert évekig bébiszitterkedett Angliában. neki viszont a brit angolon kívül halvány segéd fogalma nem volt semmiről. egyszer meglepődve mesélte, h egy usa-ban élő ismerős mesélte, hogy h ejtik ki ott a szavakat. mondom mi van?


a nyelvtanárok többsége sztem közép- és felsőfok között lehet vhol, az viszont tuti, h általában csapnivaló a kiejtésük és jóval kisebb a szókincsük, mint egy random 20 éves lengyel/svéd/belga lánynak, ami nem kicsit kínos rájuk nézve.

2020. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

"volt egy angoltanárom, aki tényleg jól beszélte a nyelvet, mert évekig bébiszitterkedett Angliában. neki viszont a brit angolon kívül halvány segéd fogalma nem volt semmiről. egyszer meglepődve mesélte, h egy usa-ban élő ismerős mesélte, hogy h ejtik ki ott a szavakat. mondom mi van?"

Ezzel mit akarsz mondani?

2020. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

"komolyan marha vicces, h ilyen témáknál mindig megjelenik egy ember, aki megvédi a naplopó senkiházi tanárokat"

Szóhasználatodat tekintve nyilván nem veszed zokon, ha én meg úgy fogalmazok, hogy te meg egy értelmetlen kispályás gyűlölködő vagy. :D

1-2 normális? Hát aki akar valamit, az a nyelvet is úgy tudja, mint aki mást tud, ami másból akar valamit. A többi meg itt kérdi meg, mikor volt a második világháború, sem azt nem tudja, hogy -ban-ben kéne valahová a -ba-be helyett, sem azt nem érti, hogy a sebesség az út és az idő hányadosa, sem azt nem tudja, hogy hogyan kéne átrendezni ezt a képletet, hát miért pont a prezent pörfiktet tudná?

2020. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

A #9-es hozzászólás írója vagyok.


Onnan tudom, hogy gyakori a tananyag elhúzása, hogy elég sok diákot ismerek más iskolákból akikkel erről beszélgettem, a saját tapasztalataim mellett.


Tudom, hogy nem minden a tanárok hibája, de most erős gimnáziumokban tapasztaltam sokat a tananyag elhúzást, ott azért nem valószínű, hogy a diákok hibája. A leglogikusabb magyarázat erre az, hogy nem akarnak túl gyorsan eljutni a limitjükhöz, ami tapasztalataim szerint B1-B2 szint (szomorú).


Én is ismertem egy angol tanárt, aki Angliában bébiszitterkedett és kijavította a diákjait, ha amerikai kiejtéssel ejtették a szavakat. Szóbeli feleleteknél lepontozta az amerikai kiejtést. Én sem tudom, hogy kötekedni akart vagy ennyire nem tudott dolgokról, amikről kellett volna.


Lehet, hogy nem leszek népszerű, de egyet kell értsek a tanárok szidalmazásával (tisztelet a kivételnek). Az a pár jól tudó angol tanár akit ismertem is magánoktatók voltak, nyilván a jobbak nem mennek el az iskolákba azért a fizetésért.

2020. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
#14, Tanár, az éppen olyan hivatás, foglalkozás, végzettség, mint a zöldségbolti eladó vagy az idegsebész. Van belőle jó is és rossz is. Akármi is lehet a te és a családtagjaid foglalkozása, biztosan lelkiismeretlenül és ügyetlenül csináljátok, ez a megalapozott véleményem. Megalapozott? Mint a tiéd.
2020. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért megalapozatlan a véleményem? Tapasztalatokból indultam ki, de a statisztikák is alátámasztják. Másrészt odaírtam, hogy akinek nem inge...
2020. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen statisztikák? Link?


Egyébként nem attól jó egy angoltanár, hogy ő tud a legjobban angolul a környéken. Volt nekem olyan angoltanárom, akinek anyanyelve volt az angol, de az addigi angoltanáraim közül ő volt a leglinkebb alak, meg volt olyan is, aki csak pár hetet töltött angol nyelvterületet, mégis tőle, az ő segítségével tanultam a legtöbbet, azt lehet mondani. És egy angoltanár dolga pont az, hogy rávegye a tanulót, hogy tanuljon, hogy feladatokat keressen vagy állítson össze, és megoldassa a diákokkal, meg hogy vegye a fáradságot, hogy kijavítgassa a dolgozatokat, stb., tehát hogy mennyire tud angolul, az csak egy tényező a sok közül. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy valami gagyi nyelvtudás is elég, de ami angol nyelvtanári diplomához elég, az azért igenis elég szokott lenni.


Az pedig, hogy miért "fogják vissza a haladást", egy külön történet, főleg, ha csoportos angoltanulásról van szó. Sok oka lehet, pl. hogy a csoport minden egyes tagja más és más szinten áll, hogy nem egyformán szorgalmas mindenki, ezért a tanár nem tudhatja, hogy melyiknek mi van a fejében, stb.

2020. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Eurobarometer poll 2015: a magyar lakosság 20%-a beszél angolul valamilyen szinten, Jakub Marian Educational blog térképet csinált ezekből a statisztikákból és ebből látszik, hogy Európában ez a legalacsonyabb arány.


KSH poll 2015: a magyarok 37%-a beszél valamilyen idegen nyelven. Ehhez mondjuk nincs összehasonlítási alapom, de nem hangzik túl fényesen.


Nem hiszem, hogy a tananyag elhúzás hátterében a diákok állnak. Valahányszor ezt tapasztaltam max. 4 év nyelvtanulás után a tanár "kifulladt" (amellett, hogy az előzetes anyagot fele annyi idő alatt meg lehetett volna tanítani). Ez alatt azt értem, hogy az azt követő anyagból már semmit sem tudott. Ez a szint pedig általában a B1 szint környékén következett be. Nem egy ilyet láttam.

2020. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy a tananyag elhúzás hátterében a diákok állnak."

Sok minden, azt mondom. A diákok is.

Hogy még egy valamit mondjak: ha egy 6 évfolyamos gimnáziumba Pre-Intermediate szintű nyelvtudással érkezik valaki, akkor hogy, miből tanítod neki (meg plusz 18-20 másiknak ugyanabban a csoportban) 6 éven át nyelvet, ha a tankönyvjegyzéken csak három-négy évre való könyv van (Intermediate, Upper-Intermediate meg Advanced szintű könyv ugyanabból a tankönyvsorozatból)? Vagy elnyújtod ezt a hármat hat évre, hogy legalább aki lassabban haladna eleve, annak is legyen esélye tartani a tempót, vagy lezavarod 6-7-8. osztályban mind a három kötetet, aztán meg meg vagy lőve, és állhatsz neki te magad tankönyvet írni a következő három évre - csak mégis mikor, miközben teljes állásban kell tanítanod?


"Valahányszor ezt tapasztaltam max. 4 év nyelvtanulás után"

Hányszor kezdted elölről ugyanannak a nyelvnek a tanulását, hogy többször is meg tudtad tapasztalni, hogy mi történik majd 4 év nyelvtanulás után?

2020. máj. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Saját és mások tapasztalai alapján mondhatom, hogy 4 év után jön a kifulladás. Egyébként 4 osztályos gimnáziumokban is tapasztaltam az elhúzást.
2020. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!