Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Der/das/die? Honnan tudhatom,...

Jocika147 kérdése:

Der/das/die? Honnan tudhatom, melyiket kell használnom?

Figyelt kérdés
Nem tanultam németet sosem, úgyhogy mindent magamtól kell megtanulnom, szeretnék osztrákban dolgozni. Honnan tudhatom, hogy melyiket hová kell használnom?
2019. dec. 27. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Van néhány szabály, ami segíthet, de több a kivétel, mint amennyi bele tartozik. Az igazság az, hogy egyesével, minden szónál külön meg kell tanulni.
2019. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a megtanuloknemetul.hu -t, én azt használom, az ingyenes részét és az is remek alapokat adott már eddig is.
2019. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De amúgy vannak kivételek, amiknél csak szimplán meg kell tanulni, hogy az az.

2019. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés , ugyanugy errol lenne szó, csak az ein/eine/einen dologgal kapcsolatban. Erre valami weboldal vagy magyarazat?
2019. dec. 27. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A névelő a szó része, a szóval együtt kell megtanulni. Kb. annyi értelme van ennek a kérdésnek, mint pl. annak, hogy honnan tudhatom, hogyan mondják a macskát németül.
2019. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Van erre táblázat, de tapasztalat, hogy az anyanyelvű németek se gyakran figyelnek a helyes használatára.
2019. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Két dolgot kell hozzá tudni: hogy milyen nemű a főnév és hogy milyen esetet (alanyesetet, tárgyesetet, részesesetet vagy birtokosesetet) kell éppen használni. Az előbbiről már leírták, hogy a főnévtől függ és a szóval együtt érdemes megtanulni. Az eseteknél sokszor egybeesik a magyarral (például az alanyeset ugyanaz és a tárgyeset is gyakran), de ott is egy csomószor meg kell tanulni, hogy egy adott ige, elöljárószó vagy akármi milyen esetet vonz. Ha még egy jelzőt is oda akarsz tenni, akkor még tovább bonyolódik a történet. Szerintem szerezz be egy német nyelvtankönyvet.
2019. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5ös, örülök annak, hogy ha te vágod a dolgokat, de épp ezért van értelme a kérdésnek, mert nem szabály szerint működik a dolog. Legalabbis nagyrészt. És pl ha az angolt veszem alapul, amit mai napig tanulok, ott teljesen máskepp van, az érhető, mert van szabály hozza, itt viszont a kérdésem az volt, hogy mi legyen a támpontom, ha itt nem igy mukodik a dolog. Vannak kifejezések pl az angolban, amik túkörforditasban nem azt jelentik, amit valojaban, egyszerűen csak tudni kell, hogy az igyvan, es ennyi. Ezek szerint a nemetnél, a névelok ugyanigy vannak. Csak sokkal tobb olyan dolog van, amit szimplán tudnod kell, nem megérteni.

Az ilyen okoskodast megtarthatod magadnak haver, en segitseget kértem. Tobbiektol kaptam. Nekik koszonom

2019. dec. 27. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen logika alapján hasonlítod az angolhoz. A modern angolban már nincsenek nyelvtani nemek.
2019. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!