Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki BME olasz nyelvvizsgát...

Aki BME olasz nyelvvizsgát csinált tudna mesélni róla?

Figyelt kérdés

székesfehérvári/budapesti tapasztalatok érdekelnek főként, de bárki írhat, aki olasz közepezett BME-n.


Mi volt a szituációtok?



2019. dec. 29. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csináltam c1 és b2 vizsgákat is 2 nyelvből is, de sajnos nem olasz, ha gondolod írj és elmesélem
2020. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

BME, olasz C-típusú nyelvvizsga, 2014 - Budapest:

A szituáciom az volt hogy meg kellett győznöm a barátnőmet arról, hogy a fia már elég nagy ahhoz, hogy egyedül menjen nyaralni.

A képleìrásnál extrémsportokat kérdezték de lehetett választani.

Ha nyelvvizsgára készülnnél keress nyugodtan szìvesen segìtek!

2020. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Virág* válasza:

Bár már régi a kiírás, de hátha a jövőben valakinek jól jön.

- A szóbeli nehéz. Voltam németből TELC vizsgán, százszorta könnyebb volt. A tétellistán szereplő témakörökre kérdeznek rá mélyebben, nem elég 1-2 szót tudni mindenhez. Igazságosan pontoznak, ha elakadsz, segítenek.

- Az írásbeli típusfeladataira fel lehet készülni az emelt érettségik alapján, nem kötelező a felkészítőkönyvet megvenni.

- Értelmes, mai témák voltak - mind a hallás utáni értésnél (zsiráfok, Firenze buszhálózatának fejlesztése), mind az olvasásnál (gardróbrendszerezés, a tökéletes időjárás), mind a levélírásnál (új városba költöztél, új munkahelyed van, írd meg a barátodnak, hogy miktől félsz, az online vásárlás hátrányai) -, nem a BME műszaki, mérnöki vonalát követték a témák.

- Összességében - én úgy éreztem-, hogy egy picivel (tényleg nagyon kicsivel) nehezebb, mint a mintafeladatok a honlapon, de nem teljesíthetetlen.

- Plusz, a nyelvvizsgaközpont kommunikációja jó volt. Írtam nekik e-mailt rögtön válaszoltak, a vizsga napja előtt küldtek emlékeztető üzenetet, a határidőkhöz tartják magukat.

2020. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!