Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez az angol mondat hogy helyes?

Ez az angol mondat hogy helyes?

Figyelt kérdés

Az adott mondtad magyarul: Nem érzem jól magam, ezért most hazamegyek.


Én ezt így írtam le: I am not feeling good therefore i'm going home now.


Viszont a tanárom áthúzta az elejét és kijavította erre: I don't feel good therefore i'm going home now.


Az lenne a kérdésem amit én írtam az miért nem jó?

Úgy tudom az egy.jelent akkor használjuk ha (szokás vagy állandó dologrol beszélünk) a foly.jelent (most, közeljövő, kivételesen) Mi lehet a baj?



2019. dec. 31. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A folyamatos jelen is jó, közismert angol nyelvkönyv használja ilyen formában. A tanárod hibázott. Viszont a mondatod nem igazán helyes, mégpedig a good szó miatt. Ha egészségileg nem vagy jól, akkor a well a megfelelő szó.
2019. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
I am not (very) well ... - ez lett volna a helyes. A tanárod a szőrszálat is kettőbe hasogatja. :)
2019. dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, nyár óta járok magán tanárhoz mert szeretnék jövőre kimenni külföldre dolgozni így még annyira nem vagyok perfect szinten, főleg majd a beszédre akarok ráállni majd, de akkor az enyém js jó volt. Köszönöm a válaszokat! :)
2019. dec. 31. 10:08
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Alul.


Ugyanis a tanár valószínű a stative verb szabályra gondolt, csakhogy a feel kicsit határon van.

Egyébként tipikus "rossz" az "I'm loving it" a reklámból, mert a szabályok szerint a love igének nem lenne folyamatos alakja.

2019. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként tipikus "rossz" az "I'm loving it" a reklámból, mert a szabályok szerint a love igének nem lenne folyamatos alakja."

Szerintem ezt most írod tizedszer a Gyakorin, de én meg kilencszer már írtam alája, hogy: de enjoy értelemben lehet.


"közismert angol nyelvkönyv használja ilyen formában"

Melyik? Én a Thomson-Martinet nyelvtant tartom etalonnak, az azt írja, hogy:

feel, when followed by an adjective indicating the subject's emotions or physical or mental condition, e.g. angry/pleased, happy/sad, hot/cold, , tense/relaxed, nervous/confident, is normally used in the simple tenses but can also be used in the continuous:

2019. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!