Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt olaszból felsőfokú...

Aki volt olaszból felsőfokú nyelvvizsgán: hol voltál, milyen volt és hogy sikerült? Melyiket javasolnád és melyik helyet nem?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 12:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Origón és Cilsen voltam. Origo 80% lett az írásbeli és 87% a szóbeli. Cilsen sikerült 3 rész (olyan 70% körül lettek ezek), 2 részt utólag írtam azokat még nem tudom. Origó nem volt nehéz nekem, szóbelin rendesek voltak és a hallgatás sem volt nehéz. Vagyis jól érthető volt, de nyilván kell ismerni az adott szót magyarul, ha épp azt kell válaszban leírni. (pl megkérdezik milyen minta van képeken hiába érted olaszul amit mond, ha magyarul kell leírni őket). Írásbelin nekem a szövegértés volt kicsit nehezebb, de nem volt vészes. A levél baráti volt, az összefoglalással és a fordítással nem volt gond, nem volt nehéz szöveg.

Cilsen egy hivatalos levelet kellett írni + fogalmazás volt, azt hiszem az alternatív gyógymódokról. Ezen a hallgatás és a nyelvtani rész (lyukas szöveg, mondatátalakítás) nagyon nehéz.

2020. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!