Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek elmenjek nyelvvizs...

Szerintetek elmenjek nyelvvizsgázni júniusban? Ha igen, Telc, vagy ECL?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már van egy francia B2es nyelvvizsgám, és az angol azalatt a két év alatt, amióta csak iskolában, tanóra keretében tanultam, sose okozott gondot. Így amint megcsináltam a franciát, rögtön elkezdtem külön tanárhoz járni. Most lassan fél éve járok, heti egyszer, elég intenzív. Emellett persze heti 3 angolórám is van suliban. Elég sok nyelvvizsga/érettségit gyakoroltam és a külön tanárom mondta, hogy szerinte egy próbát megér a júniusi nyelvvizsga, mert van rá esély hogy simán meglegyen. Én viszont egy kicsit bizonytalan vagyok. Hallgatást órán nem csinálunk sokat, külön órán meg nem jut túl sok idő rá. A beszéddel talán kevesebb kétségem van,de ott se vagyok 100% magabiztos. (persze a részvizsga is felmerült bennem, meg ha bevállalnám az egészet, nagyon hajtanék)

És ha be is vállalom, nem tudok a telc és ecl (esetleg bme) között dönteni. Ennyi tapasztalattal mi az egyszerűbb?

Esetleg valakinek van ilyesmi tapasztalata? Hasonló idő alatt sikeresen felkészült?



2020. jan. 7. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
TELC-en a hallott szövegértés nehéz, beszédességen viszont jóindulatúan pontoznak. Mintafeladatokkal megnézheted,hogy menne a hallott szöveg. Ha megvan 60% körül, akkor nem lesz vele gondod. ECL-t nem ismerem. BME-nek úgy érzem az írásbelije könnyebb a TELC-nél, viszont a hallott szövegek itt is nehezebbnek mondhatóak
2020. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindkét (mindhárom) kiszemelt nyelvvizsgatípusnak vannak középfokú kiadványai. Én azokat beszerezném, és kitölteném a próbafeladatokat, és amellett döntenék, amelyik testhezállóbb.


Nekem csak ECL-el vannak tapasztalataim. (Meg Dexammal és Origóval, de azokat nem kérdezted.) Az ECL nekem középfokon második nekifutásra sikerült. Felsőfokon elsőre. A magnóhallgatásra mondják, hogy kifejezetten nehéz ECL-en, de nekem az az erősségem (beszéd a gyengém), úgyhogy nekem könnyűnek tűnt.


Miért pont ezt a hármat nézted ki magadnak?

Én anno úgy döntöttem, hogy kitöltöttem az akkreditált nyelvvizsga rendszerek mintafeladatait.


[link]


Itt vannak az akkreditált rendszerek.

A legtöbbnek van mintafeladata, ami a honlapjukon elérhető. Én most német B2-re készülök, de ezúttal vagy Társalkodót vagy Ixamot fogok választani.

Sok sikert!

2020. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát!

Igazából erről a háromról hallottam a legtöbbet és ezeknek csináltam is már feladatait. A bme és az ecl írásbeli részét egészen könnyen vettem, viszont a telcnek sokkal szimpatikusabb a szóbelije, de a magnóhallgatásokkal sokszor meggyűlik a bajom. De konkrét okom emelett nincs rájuk.

Viszont külön köszönöm ezt a mintafeladatos ötletet. Még sose jutott eszembe, pedig valahol az agyam legmélyén tudom, hogy léteznek.

Sok sikert Neked is! :)

2020. jan. 7. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nézd meg még az euroexam és origó magnós feladatait is, szerintem nem olyan nehezek. Bár mindegyik egy kis gyakorlást igényel, mert apró eltérések vannak a feladatok jellegében
2020. jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 nyelvvizsgat csináltam ECL-nel köztük a középfok is. Sokan mondják, hogy nehez a hallás meg minden, de szerintem egyáltalán NEM volt nehéz... Se a szóbeli, sem pedig az olvasás .DE! Az íráskészséget kegyetlenül le pontozzak. Nyelvvizsgam előtt mindennap csomó levelet írtam, alig voltak benne hibák, minden tok frankó volt, erre még 52 százalékra lepontoztak, szerencsére így is meglett a vizsga, de szerintem nagyon szigorúan javítják ezt a részt, szoval.. Ha ecl akkor a levelekre menj rá nagyon!!
2020. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a Telc-et ajánlanám. A levél írásban pontoznak keményen a többi könnyű és szerintem a hallás utáni volt a legkönnyebb. Plusz a Telc-nél a nyelvtantudás nem számít annyira.
2020. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Ezeket a szempontokat figyelembe véve könnyebb egy kicsit dönteni.
2020. jan. 13. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!