Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sok kudarc után angolul...

Sok kudarc után angolul megtanulni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben nagyon elkezdett foglalkoztatni a nyelvtanulás.


Így elhatároztam, hogy megtanulok angolul.

Németből érettségiztem, viszont nem igazán tudom jól beszélni, a némettel már nem is igazán szeretnék foglalkozni.


Az angollal viszont igen. Viszont nagyon sok kudarcélményem köthető az angolhoz: általános iskolás koromban fakultációra jártam, de mivel elég rosszul ment, inkább kiiratkoztam.

Az osztálytársaim pedig sokszor kiröhögtek a rossz kiejtésem miatt...


Nos, a munkahelyen ahol dolgozom vannak külföldiek, és néha angolul kérdeznek valamit, valamikor tudnék is válaszolni, de teljesen leblokkolok egyszerűen, gondolkodni sem tudok, aztán inkább meg sem szólalok.


Meg még volt jó egy pár kudarc ami az angol nyelvhez köthető. Nos, ezek után hogy a fenébe tudnék megtanulni jól beszélni? Elkezdtem már természetesen, de úgy érzem, hogy nem haladok vele...


2020. jan. 10. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
25
2020. jan. 10. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Kell hozzá valami jó téma. Vagy egy barát, barátnő. A szerelem mindent legyőz.
2020. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magántanár az első tanács, ami beugrik. Aztán ami nagyon hasznos tud lenni, az a YouTube. Rengeteg angol tanárnak van ott csatornája, magyaroknak és anyanyelvűeknek egyaránt. Nagyon sok lehetőség van az internetnek köszönhetően, csak ki kell őket használni.

Csak kezdd el, és menni fog!:)

2020. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néhány tipp, hátha valamivel sikerül kijönni a gödörből:


(1) Duolingo, és mindig mindent elismételsz hangosan (legalábbis nekem segített, hogy "bejáratódott a szám", vagy ráállt, vagy hogy mondjam)

(2) ha találsz valakit, akivel összeveszhetsz angolul, az nagyszerű lenne (egy ordítozós veszekedésben az is meg mer szólalni, aki amúgy nem)

(3) SpaceTeam angolul, vagy inkább SpaceTeam ESL (ez egy androidos játék, keress rá - de ehhez is kellenek emberek, és ez is angol ordítozáshoz vezet)

(4) ha más nem, akkor egy nyelvtanár is segíthet átlendülni a holtponton.

2020. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Különtanár! Valamilyen szisztematika szerint (leginkább a nyelvtan de ha az jól megy akkor lehetnek az általános témakörök a kiindulási pont) kezdjétek újra átvenni az angolt. A tanárod látni fogja, hogy milyen téren vannak hiányosságaid és így tényleg azt fogod tanulni amire szükséged van. Biztos fog neked ajánlani jó könyveket, nyelvkönyveket, sorozatokat, filmeket esetleg jól bevált szótárakat.

Szerintem 15-20 óra elég ahhoz, hogy átvedd pl a nyelvtant és ezután a tanárod által ajánlott könyvekkel magad is tudsz tovább haladni.

Sajnos a kudarcokat magad mögött kell hagyni, anélkül nem fog menni. Nekem nagyon sokat segített a különtanár. Sok sikert neked is, menni fog, csak bízz jobban magadban!:)

2020. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!