Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, még sosem tanultam angolul.


Mennyi időbe telne eljutni mondjuk C1-es szintre?


De nem is szeretnék ilyen szinteket írni, nekem ezek a céljaim konkrétan:


-Majdnem olyan választékosan tudjam kifejezni magamat angolul, mint magyarul, és majdnem hogy olyan gyorsan

-Megértsem könnyedén, erőlködés nélkül a filmeket/sorozatokat, és a könyveket, esetleg a regényeket is, tehát a szótárt csak ritkán kelljen elővenni


Mennyi időbe telne ez, hány óra/év tanulás szükséges ehhez nagyjából egy átlagos képességgel rendelkező egyénnek, arra vagyok kíváncsi.


Naponta 1 órát tudnék szánni a tanulásra, hétvégén 2-3 órát is akár. Magántanárhoz is eljárnék, heti 1 órát vennék tőle.


Köszönöm a segítséget!


2020. jan. 8. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szóval lényegében anyanyelvi szinten szeretnél megtanulni. Nem lehet válaszolni a kérdésedre, mert a fejlődésben igen nagy szerepet játszik a tehetség. Vannak olyanok, akik soha az életben nem tudnak eljutni még B2-ig sem, másoknak 16-17 évesen megvan a C1. Az "átlagos képesség" nehezen megfogható. Hogy mégis mondjak valamit, keresdd fel valamelyik elismert nyelviskola honlapját, ott leírják, hány órás nyelvtanfolyam vezet el az adott szintig.
2020. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen gyorsan jegyzel meg dolgokat?


Én iskolában tanultam 4 évig (német mellett)

Nem jártam magántanárhoz, de sikerült megtanulom angolul, használd tanuláshoz a Duolingo appot, vagy valami szótár appot, ami kiejti a szót.

2020. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem olyan gyorsan jegyzem meg, sokszor át kell ismételni, és több idő kell, mire bevésődik.


Igen, anyanyelvi szinten szeretnék igazából, az a cél.


Szerintem az igen ritka jelenség, hogy valakinek 16-17 évesen meglegyen a C1. Szerintem olyan 30 főből 1 főnek ha megvan, ez a statisztika.


Nekem volt egy ilyen osztálytársam annak idején, akinek megvolt, de neki azért, mert imádta a nyelvet, és mindig csak azt tanulta, külföldiekkel Skype-olt állandóan, viszont más tantárgyakból pedig kettes/hármas volt, ráadásul még meg is bukott egyszer, 10. osztály kellet ismételnie.


Tehát nem hinném, hogy ő egy nagy nyelvi tehetség lehetett, egyszerűen nagyon szerette a nyelvet, és azzal vette körbe magát, annak köszönhette.

2020. jan. 8. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
évek, ha csak könyvből tanulsz. ha beszélgetsz is (nem magyarokkal, hanem olyan emberekkel akikkel csak az angol a közös nyelv), akkor gyorsabb lehet, de szerintem 2 év így is minimum, ha 0ról kezdesz. de persze attól is függ mennyit foglalkozol vele, mennyire vagy fogékony, mennyire tanulod könnyen.
2020. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy durván három év. A C1. A harmadik évben meg már lehet elkezdeni olvasni.
2020. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!