Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit kell egy nap angolt...

Mennyit kell egy nap angolt hallgatni h menjen a listening?

Figyelt kérdés

Találtam néhány remek podcastot, amit hallgatok, de jó lenne tudni mi az a mennyiség, amennyit érdemes minden nap hallgatni.


Van erre valami ajánlás?

A holt időket próbálom kihasználni.


(Elementary szintet hallgatok még)


2020. jan. 11. 15:47
 1/7 A kérdező kommentje:
A minél többet tanácson kívül 😉
2020. jan. 11. 16:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Csinálj meg mondjuk napi 2-t egy hétig. Aztán látod, hogy javult-e. Nézzd meg mit rontottál hallgasd vissza azt a részt, próbált kiszűrni a problémát. Ha ez megvan akkor folytasd így tovább.

Egy fun fact: amikor készültem nyelvvizsgára akkor én is hasonlóképp csináltam. Amikor már belejöttem, akkor volt egy olyan próbálkozásom, hogy na toljuk fel 80-85 fölé és megittam 2 dl bort. 82%os lett😂😂😂

2020. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez segített még sokat:

[link]


Le kell írni pontosan, amit mond. Persze holtidőre kevésbé jó...

2020. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De jó, köszi, érdekesnek tűnik ez a gyakorlat :)
2020. jan. 12. 10:00
 5/7 Trevor. ***** válasza:

Nekem az segített, hogy Youtube-on szinte csak angol nyelvű videósokat követek és angolul néztem felirat nélkül az Így jártam anyátokkalt (How I met your mother).


Nincs erre konkrét mennyiség, a nyelvvizsga könyvekhez tartozó hanganyagokat érdemes lenne hallgatnod, mert ott sokszor hadarnak/háttérzaj van/akcentussal beszél az illető, ami érettségin/nyelvvizsgán simán előfordul és így legalább nem ér váratlanul.

2020. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, igen nekem az a problémám, hogy még nem vagyok olyan szinten, hogy érdekes dolgokat hallgassak. Akkor már könnyű lesz, mert sokat nézek sorozatokat, filmeket, youtube videókat és ha ezek majd angolul csinálom, az igen csak jó lesz.


De addig csak munka a listening :(

2020. jan. 12. 13:05
 7/7 Trevor. ***** válasza:

Ne várd azt, hogy majd akkor fogsz angolul nézni valamit, amikor már érteni fogod. Eleinte angol szinkron+angol felirattal néztem sorozatokat és csak nagyjából értettem. Egy 25 perces sorozat rész úgy elfárasztott, mintha órákon át tanultam volna. De megérte, mert idővel egyre többet értettem meg és végül már felirat sem kellett (tovább nehezítette a dolgot, hogy a felirat nem egyezett meg a szinkronnal, mármint tartalmilag igen, de máshogy voltak megfogalmazva a mondatok).


Fontos a tankönyv, listening feladatok, tanári segítség stb. De önmagában édeskevés, olvasni kell és sorozatot/filmet nézni és sokat, hónapokon át. Nekem így lett meg először a B2-es nyelvvizsga, majd 2 hónapra rá a C1 (mindkettő ECL). Ezután még csináltam emelt szintű érettségit angolból, egy vicc volt az egész, annyira nevetségesen könnyen ment, körülöttem meg mindenki parázott miatta :D. 90% feletti lett.


Neked is menni fog, csak ne akard egyik napról a másikra megtanulni, mert az nem lehetséges. Ahogy arra sem várhatsz, hogy majd egyszer csak megértesz mindent.

2020. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!