Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet egyedül otthon...

Hogyan lehet egyedül otthon megtanulni angolul felsőfokú szinten? Mi a legjobb módszer arra, hogy megértsem a mondatszerkezeteket?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.-es, és németet tanulok,(mert általánosban is azt tanultam) de meg szeretnék angolul is jól tanulni. Kérlek írjátok le a tanácsaitokat, tapasztalataitokat! Előre is köszönöm!

2018. okt. 10. 17:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
16%

A felsőfok csak különtanár segítségével fog menni és csak egy papírod lesz szinte róla. Ha angol emberekkel szeretnél beszélgetni oda bőven elég a múlt, jelen, jövő, hiszen többet nem si tudnak csak akik felsőoktatást végeztek és a munkájuk megköveteli.


Ha egyedül tanulsz a elgjobb megoldás a minnél több szó megtanulása, amjd angol filmek nézése angol felirattal.

2018. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

#1: Fogd már be


egyedül sajnos sehogy, ajánlom, hogy járj el nyelviskolába vagy különtanárhoz, nagyon sokat fogsz profitálni belőle, ha tudsz angolul, ennél jobb befektetést nehezen tudsz csinálni

2018. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És különtanárhoz heti hányszor kéne járnom?
2018. okt. 10. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
2x legalább
2018. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

A Gaál Ottó-féle kreatív nyelvtanulást épp otthoni tanulásra lett kifejlesztve. Egészen felsőfokig visz a haladó része.

Kissé monoton, viszont nagyon hatásos, Ankival kombinálva különösen.

2018. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez micsoda valami könyv vagy interneten egy program?
2018. okt. 10. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyedül csak olvasni-írni és hallgatni tanulsz meg, beszélni nem. Amúgy bármelyik rendesebb nyelvkönyvsorozat elvisz a felsőfokig. Aztán meg ajánlatos a Cambridge Advanced könyveivel folytatni még egy ideig.

Bizonyos dolgok magyarázatához persze jól jön egy angol nyelvet jól tanító tanár, de kérdezni csoportban is szabad. Ha nincs jó tanár, akkor kell keresni egy jó nyelvtankönyvet, azért vannak ilyenek. De persze nem a grammar feliratú gyakorlókönyvekre gondolok. A legkézenfekvőbb a Thomson-Martinet, de jó Budai László könyve is, valamint bizonyos fenntartásokkal akár a Kónya-Országh valami antikváriumból. Hasznosak meg az Usage című magyarázó könyvek, tán a legjobb a Swan.


De ha most még semmit nem tudsz angolul, akkor ezek mind elméleti fejtegetések voltak, pláne, ha félúton másképp döntesz, és inkább a sziksóbányászatot tanulod.

2018. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
17%

Heti ket alkalommal kulon tanar nagyon keves. Heti 5 alkalom legalabb 4ora amivel megy is valamire. Angliaba jottem ki dolgozni 3 eve szinte 0 angollal. Csak a szavakat tanultam itthon, a beszedet pedig gyakoroltam a munkahelyen heti 5nap 8oraban. Fel eve lett meg az IELTS nemzetkozi nyelvvizsgam 8 ponttal ami akar vizum megszerzesehez is boven eleg.


Amikor megtanultam elegendo szot, elkezdtem filmezni itthon angol nyelven angol felirattal, es ket ev elteltevel eldontottem hogy papirt is szerzek rola. Mivel a munkahelyemen mindenki eleg jol beszeli az angolt igy a nyelvtan is kitudott alakulni bennem es megerteni mit hogyan.


Ha szukseged van reszletesebb tippekre, tanulasi modszerekre csak dobj egy privat uzenetet. Elso is en voltam.

2018. okt. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen kreatív kuruzslásokat hagyd a fenébe. Tanárhoz kell menni vagy nyelviskolába, ott fogod megtanulni a nyelvet.
2018. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem lehetetlen egyedül megtanulni felsőfokon, nekem is sikerült, de ahhoz elég sok idő, meg energia kell. Igazából szerintem az a legfontosabb hogy megpróbáld magad annyi angol dologgal körülvenni amennyire csak tudod.
2018. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!