Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudnám...

Mennyi idő alatt tudnám elsajátítani az orosz nyelvet?

Figyelt kérdés
0-ról indulnék, heti 1 magántanár és mellette a többi napokon a magam módján gyakorolnék (nem nagy mennyiségben, 10.-es vagyok, van ezen kívül sok dolog sajnos/nem sajnos).

2020. jan. 14. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú évek. Az orosz nem az a nyelv, amit lehet tanulni heti 1 tanárral. A laza intenzitás se tesz jót a nyelvtanulásnak.
2020. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos én egy éve tanulom, bár magántanár nélkül.

Nekem a betűk megtanulása 1-2 hét volt. Iskolai orosz tanár szerint (ha jól tudom hetente 3 órájuk van az oroszosoknak) fél év.

Alap témákat már értek, de sokszor válaszolni nem tudok. (Bár ez az egyedüli tanulásból is adódik.)

Igyekszem minden nap legalább egy kicsit oroszozni, szünetekben többet. Napi egy szöveg/párbeszéd lefordítása a nyelvkönyvből amit használok. (Ключ, шаг за шагом) vagy egy videó az orosz nyelvről oroszul angol/orosz felirattal mindig belefér.( pl.: https://www.youtube.com/channel/UCHxH3niZvbZvy58sc9LbNYg -tól) (Legfeljebb nem alszom XD.)

Vagy egy kis orosz zene.:) Esetleg rajzfilm oroszul. (Csak nem sok van angol felirattal, vagy én vagyok béna...)


Eeee, elkalandoztam. Mindenesetre sok év és sok sok kitartás kell ahhoz, hogy elsajátítsd. (Ez milyen szintet takar, hogy elsajátítani?)

Remélem legalább részben hasznos a kommentem...


Удачи! ❤ (Sok szerencsét!)

2020. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2!

Középszint lenne.

Változás: heti két magántanár lenne😅

2020. jan. 26. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!