Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire alap angolul tudni?

Mennyire alap angolul tudni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon durván alap! De ma már minimum két nyelvet kell tudni az anyanyelven kívül. én szégyelltem volna magam, ha 18 éves koromra nem beszélek alap szinten két nyelvet (középszintre jutottam - és nem, nem gazdag családból jövök, nem jártam különórákra. Hanem folyton olvastam, idegen nyelven néztem tv-t stb) Sajnos a lakosság jelentős része nem beszél még egyet sem, ezért ilyen alja silány a magyar fiatalság. TAnítanak angolt az iskolában, de az alapokat sem tanulják meg.
2020. jan. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló azért túlzásokba sem kell esni. Az angol alap, de a két nyelv már nem, főleg nem középiskola végére. És nincs azon szégyelni való, ha valaki "csak" angolul beszél kiválóan. Ha olyan területen akar elhelyezkedni, ahol megkövetelt a plusz nyelvtudás, akkor majd megtanul még egyet vagy többet.
2020. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom az első miről beszél, de Magyarországon (Pesten nem tudom mi van, de azon kívül) egyáltalán nem "alap" az angol nyelvtudás...

Más országokban alap.

Nálunk enyhén szólva sem. És itt most nem azt mondom h nem Kellene minden embernek legalább alapfokon beszélnie angolul, amikor kijön a középiskolából.


Hanem h a valóság az, hogy a magyar emberek nem beszélnek angolul, de más idegen nyelvet se nagyon.

Az értelmiségi réteg sem feltétlenül. Nézzétek meg a beragadt diplomákat.


Szóval alapnak KELLENE lennie 2020-ban már azért, de a valóság az, hogy kicsit sem az.

2020. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Azt mondanám szakma vagy inkább feladatt függő és így az is fontos, hogy ki a másik fél. Most, hogy van online fordító még azok is tudnak boldogulni bizonyos nem élő helyzetekben, ha nem túl cirádás a az anyag, amit kap az illető. Íráskor egyszerű helyzetekben sablonokkal el lehet boldogolni.


De azért a kapott anyagoknál gond lehet az, ha szerényebb nyelvtudással rendelkező kolléga túlságosan bízik a gépi fordítóban így nem ismeri fel, hogy az mást jelent.

Ugyanakkor probléma lehet az is, ha valaki bár az angolt felsőfokon tudja, de a szakmához nem ért.

2020. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zTaki válasza:

Szerintem ezt nem volna szabad társadalmi szinten kezelni. Mindenki döntse el magának, hogy kell vagy nem kell neki nyelvvizsga.

Pl. matematika-fizika, számítástechnika-technika szakot tanultam a felsőoktatásban. Kifejezetten indokolatlannak tartottam (és tartom most is), hogy nem kaphatnak diplomát azok, akiknek nincs legalább egy középfokú nyelvvizsgája.

Valóban jobban oktatom bármelyik tantárgyamat (ismerem a szakmámat), ha van? Ettől leszek jó (jobb) pedagógus (szakember)?

Akinek a munkájához, kutatásához szükséges előbb-utóbb úgyis összeszedi a megfelelő nyelvismeretet is - szerintem. Természetesen vannak szakmák, ahol ez alap. Tanulják ők. Én meg hadd éljem már nyelvismeret nélkül a boldog és kiegyensúlyozott életem.

Amúgy meg elvárásom lenne minden nyelvtanárnál, hogy tegyen le legalább egy középfokú matematika, fizika, számítástechnika vizsgát - különben nem kaphat tanári diplomát... ugye... ;)


Az életemet itthon képzeltem és képzelem is el. Soha semmilyen formában nem vettem hasznát a nyelvtudásnak. Annyi, amennyi az alapboldoguláshoz kell, na - annyi meg úgyis ragad az emberre. De ez meg a nyelvvizsgától még messze van.

2020. jan. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!