Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Legjobb angol könyvek kezdőknek?

Legjobb angol könyvek kezdőknek?

Figyelt kérdés

Pár alap dolgot, kifejezést tudok, de semmi nyelvtan és a szókincsem is kicsi.

Vagy esetleg egy ilyen "gyorstalpaló" nincs? Minnél előbb meg szeretnék tanulni, rá is szánnám az időm nagy részét.

Köszi a válaszokat!



2020. jan. 28. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a Gál Ottó féle kreatív angollal tanulok (tapasztalat nagyon nincs, még csak most kezdtem). Illetve feltettem a telefonomra a Szókártyák alkalmazást. Vannak beépített szavak is, illetve én is tudok hozzáadni. Én a Kreatív angol szavait töltögetem fel apránként.
2020. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyedül tanulásra? Semmilyent. Csak eredeti forrásból szabad tanulni. Akár magyar, akár cseroki, akár japán ír angol nyelvkönyvet, abban lesznek angoltalanságok. Ez persze kompenzálható, sok-sok eredeti angol olvasással, hallgatással, amely tevékenységek úgyis ajánlhatóak.

Egy fél éve v

2020. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Oxford angol nyelvtan - Magyarázatok - Gyakorlatok a pontos cím. Piros boritós könyv, középen narancssárga csíkkal. A szerzők: Norman Coe, Mark Harrison, Ken Paterson.

Anno a Libriben vettem 6000 forintért. Soknak hangzik, de nagyon megéri a befektetést. A1-es egészen beginer szinttől indul a könyv, ilyen "This is an apple" példákkal és szépen halad a higher english level felé, mind a gramar és mind a szókincs tekintetében. Önálló, otthoni tanulásra egyszerűen tökéletes választás, én is pontosan ezért választottam ezt a könyvet, mert nem volt kapacitásom még angolra is eljárni...

Külön pozitívum, hogy van mellé cd melléklet és a könyv végén van megoldó kulcs is. Ha komolyan veszed, napi szinten gyakorolsz ezzel és azért szókincset is fejlesztesz, akkor nem lesz gond.

Ja, meg olyan témát keress hallgatásra, ami érdekel. Én például sok süti készítős videót hallgatok.

2020. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is csak tanárral, ha ilyen keveset tudsz egyedül szinte lehetetlen!
2020. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egyedül tanulásra? Semmilyent. Csak eredeti forrásból szabad tanulni. Akár magyar, akár cseroki, akár japán ír angol nyelvkönyvet, abban lesznek angoltalanságok. Ez persze kompenzálható, sok-sok eredeti angol olvasással, hallgatással, amely tevékenységek úgyis ajánlhatóak."

Meg úgy is kompenzálható, ha nem magyarok által írt angol tankönyvet választ, hanem pl. az English File sorozatot (amihez van magyar szószedet meg magyar nyelvtani magyarázat, meg minden támogatás, hogy akár egyedül is lehessen tanulni belőle - mégis megbízható angolságú, mert angol anyanyelvűek írták.

2020. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez valóban jó, s bár angoltanár részére már másoltam oldalakat belőle, de ennyire nem ismerem. Senki sem tökéletes, én meg még nem is mondtam magamról sosem, hogy az vagyok.
2020. jan. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!