Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az egynyelvű tanulás...

Ha az egynyelvű tanulás annyira hatékony, akkor hogy lehet megérteni az ismeretlen szavakat ha nem nézem meg a magyar jelentését? (angol)

Figyelt kérdés
B1 alját súroló angolom van (főként a kommunikáció tragikus), szeretném fejleszteni C1-re (az állások 95%-át nem tudom megpályázni normális nyelvtudás hiányában), de egyszerűen teljesen elveszettnek érzem magamat és nem tudom, hogyan milyen úton tanuljak, milyen technikával stb. Sok helyen olvastam, hogy akkor a leghatékonyabb, ha csak angol kontextusban tanulok mindent (a külföldön dolgozó mosogatók nyelvtanulásával is szoktak példálózni akikre "ráragad az angol" idegen közegben) akkor hogy a fenébe leszek képes megérteni mondatokat, ha rengeteg más szónak a jelentését sem ismerem. Letöltöttem egy 3000 Oxford Dictionary (nem emlékszem pontosan a nevére) nevű appot, ahol a szavak jelentését szintén angol "körbeírással" példamondatokkal magyarázza el, de még a mondatok többi szavait sem értem. Így hogy lehet tanulni hatékonyan? Tudnátok segíteni, hogy milyen technikával/appokkal/módszerekkel tudnám felfrissíteni az angol nyelvtudásomat (szereztem B2 középfokút de semmit nem ér), hogy normálisan fejlődjek és ne csak szenvedjek vagy egy helyben topogjak? Baromira el vagyok keseredve, mert drága nyelvkurzusokra (Don't Panic) meg nincs pénzem, ráadásul már több nyelviskolában is nagyot csalódtam.

2020. jan. 28. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tanultál meg magyarul?

Nincs veleszületett nyelv, nem fordítottad le semmire.

Simán és egyszerűen a szavakat, hangokat amiket hallottál tárgyakhoz, érzésekhez, stb-hez társítottad.

Angolul is pont így, ha vala azt mondja neked, hogy pencil, akkor ne arra gondolj, hogy magyarul ceruzát jelent, hanem egy ceruzára (mint tárgy).

2020. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen rájössz, kitalálod. Mint a kisgyerek.
2020. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha neked nem megy így akkor nem. Nincsen egy bevált módszer ami az emberek 100%-ánál működik. Tanulj akkor kétnyelvűen. Húzd fel a szintedet B2-re vagy afölé, és akkor már vélhetően nem fog gondot okozni egynyelvűen tanulnod.


Az interneten van rengeteg elérhető anyag, nem kell feltétlenül nagy összeget áldozni rá. A kommunikáció az amit talán éppen nehezebb így gyakorlat nélkül elsajátítani, de erre is vannak megoldások.


Emellett azt ajánlanám hogy tanulj passzívan is. Hallgass zenét, biztos vannak olyan előadók akik angolul csinálnak zenét és tetszenek neked, akkor biztosan szívesen utánanézel a szövegeiknek hogy mit jelentenek. Nézz filmeket, sorozatokat. Fórumozz, olvass híreket vagy akármit ami az érdeklődési körödbe beletartozik. Ezekkel mind fejlődni fog a tudásod, és közben még szórakozol is, de legalábbis művelődsz, tájékozottabb leszel.

2020. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a kommunikáció tragikus, akkor azt kellene gyakorolni. Bármi másnak a hatása a kommunikáció jóságára csak tizedannyira hasznos.

Én is az egynyelvű szótárakat használom, és ajánlom itt is mindenkinek, azonban annak is megvan a hátránya. Előfordulhat, hogy fordítani kéne valakinek, oszt akkor lehet keresni a magyar szavakat. Én kimondottan csak emiatt tartok egy nagy angol-magyart. Az angol magyarázat után a magyar választékból könnyű kiválasztani a megfelelő szót. De magában az angol-magyar szótár az nem ideális. Rengeteg kérdés volt már itt olyan témában, hogyha mindkettő szó jelentése XX, akkor mi a különbség? Miközben használatban ég és föld. Az egynyelvűekben meg vannak példamondatok, mint írod. Ha nem érted a magyarázatot, akkor még vissza-vissza kell térned az angol-magyarhoz, de hát a cél az a minél nagyobb tudás, és talán már nem is meglepő számodra sem, hogy az kell az egynyelvűekhez is.

Azért valószínűségi alapon nem nagyon lehetséges, hogy sok nyelviskola ugyanúgy rossz...

Na persze a nyelviskola az pont nem a kommunikáció gyakorlására van kihegyezve.

2020. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egynyelvű tanulás azért is ajánlatos, mert nem képezhető le minden nyelv egy az egyben a másikra.

A mérgeskígyó az venomous snake, a mérgező gomba az poisonous mushroom, a mérgező gáz az toxic gas.

2020. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Találtam egy WordUp nevű progit. Na az kb. egynyelvű és elég jól néz ki (példamondatok, idézetek, filmrészletek lejátszva). A magyar jelentéseket pedig csupán mellékesen lehet megjeleníteni, ha nagyon nem érteném. Van valakinek tapasztalata ezzel az applikációval?
2020. jan. 29. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!