Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki ajánlana Debrecenben...

Valaki ajánlana Debrecenben egy nem drága, de normális nyelviskolát?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag már nem tudom kitől kérhetnék segítséget, mert lassan kipróbálom a fél város nyelvsulijait és állandóan befürdök velük. Nemrég voltam a Don't Panic-nél, de a min. 100 ezres tandíj kb. jobb horogként vágott a padlóra. Ennyit nem tudok kiadni max 50 ezret. Voltam egy másik suliban is, ahol pedig kb. középiskolás szinten nyomatták a full kretén nyelvtant miközben rám se figyeltek (MySchool) aztán egy másiknál pedig következetesség nélkül szedték a pénzt ilyen-olyan okra hivatkozva. Magántanárnál is voltam, de az kb. csak nézett ki a fejében és elvárta, hogy én dumáljak folyamatosan 1 órán keresztül. Akár netes tanfolyam is szóba jöhet, de annyiszor befürödtem már és szórtam ki a pénzt az ablakon, hogy nem tudom miben bízzak ill. hogyan frissítsem fel a jelenlegi gyenge B1-es nyelvtudásomat, hogy kb. fél év múlva C1 szinten tudjak kommunikálni és filmeket felirattal megérteni.

2020. jan. 29. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Én skyepon tanító tanárt tudok neked ajánlani, akivel tényleg sikerül elérd a célodat, én is pont olyan helyzetben voltam, mint te, sok mindent és mindenkit kipróbáltam, míg meg nem találtam ezt a tanárt. Vele 4 hónap alatt elértem a célomat, szuperül magyaráz és figyel arra, hogy neked mire van szükséged. Írj, ha érdekel!
2020. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel mindenben lehet kifogást találni. 100 ezerért mit akarsz? Nekem 250 ezerbe fájt egy egyéves kurzus. Olcsó húsnak híg a leve – te magad bizonyítod a felsorolt példákkal.


A magántanártól mit vársz? Tanuljon meg helyetted? Ő már megtette; neked kell beszélni. Majd ha nagy szarvashibát vétesz, akkor kijavít, de egyébként ha a folyamatos társalgás a lényeg, akkor jobb, ha nem szakít minden mondatnál kétszer félbe. A nagy és kerülendő hibákra felhívja a figyelmed, esetleg jegyzetel, és majd az óra végén egyszerre mondja el összefoglalva, milyen hibákat észlelt, és mikre kell jobban odafigyelni.


Tanulni egy iskola sem fog helyetted.


Aki meg indokolatlanul alacsonra teszi az árat, az saját magáról állít ki komolytalansági bizonyítványt. Nézz utána, mennyibe kerül egy-egy tanfolyam más iskolákban, és hogy azokból mennyi a hatékony. Aztán mérlegelj.


Örülj neki, hogy viszonylag nagy városban élsz, és van benne több választható iskola is, ami kisvárosban nem opció egyáltalán. Még a magántanár se.

2020. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!