Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez az angol mondat?

Helyes ez az angol mondat?

Figyelt kérdés
I want to going on a world cruise with my friends.

2020. febr. 8. 23:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes, nekem egy találat se jön ki! [link]

[link]

2020. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
Azta! :D
2020. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

No, hát még a net előtt volt, a 90-esekben, hogy elég sok ismert szerzőnél megnéztem, van-e szó a gerund/infinitive témakörről. Négynél találtam, az alábbiaknál:

B. D. Graver: Advanced English Practice/Oxford

F. V. Bywater: A proficiency course in English/Nelson

A. J. Thomson-A. V. Martinet: A Practical English Grammar/Oxford

G. Broughton: Penguin English Grammar/Penguin

Ezeket összeírtam egy táblázatba (ahogy elnézem, vagy 250 ige), s mivel nem mindegyik igével kapcsolatban foglalt mindegyik egyformán állást, hát azt is jelöltem. Pont a want-nál csak kettő jelzi a négyből, hogy ing-el is megy, de nekem ez elég.

Tegnap viszont az egyik korpusz offline volt, és a másik, amiből bemásoltam az eredmények első lépcsőjét, az meg nem adta meg, honnan származnak a mondatok, mármint egyenként. Ez: The British National Corpus (BNC) was originally created by Oxford University press in the 1980s - early 1990s, and it contains 100 million words of text texts from a wide range of genres (e.g. spoken, fiction, magazines, newspapers, and academic).

De ma már megy a kedvencebbem, ami a brit sajtó szöveggyűjteménye.

Americans abroad know which man they want running for the White House

it is all about who you want managing your money

I 'm exactly the type of woman Karl Lagerfeld does n't want wearing his clothes.

on the legal status of the wage ceiling, which some clubs want lowering from the present figure of

2020. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Istenem, Strogoff, hát hogy nem tűnt fel neked, hogy ezek műveltető mondatok (úgy látom, abból se sokat találtál, inkább szórványosak), tehát a want-hoz tartozó alany nem egyezik meg az -ing-es cselekvés végzőjével! Ez nem bizonyítja, hogy helyes a want doing!
2020. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Most mit istenezel? Értő olvasás megy? Mit is írtam?

"Ez a kijelentés így a maga merevségében, már bocs, nem helytálló."

Szóval, van want után inges alak.

Most az okoz orgazmust, hogy nem írtam be 100 mondatot? :D

2020. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez egy egész más szerkezet, nem a want-hoz tartozik az -ing.
2020. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!