Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdvözlet! Most kezdtem egy...

Lelkes Kérdező kérdése:

Üdvözlet! Most kezdtem egy idegen nyelvet tanulni. Ha gyorsan bemagolom az ige ragozást, az mennyire segít a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy minél hamarabb akarom megtanulni az adott nyelvet! De egyelőre megelégszem azzal ha néhány hónapon belül tudok majd valamit érthetően gagyogni.

Ugyanakkor nem akarok togyogni , olvastam sokaktól, hogy vegyük magunkat körbe az adott nyelvvel, hogy olvassunk sorozatot tűnik, chateljünk olyan emberekkel akik az érdeklődésünket felkeltett ország nyelvét beszélik.

De ez nem tűnik nekem túl hatékony megoldásnak.

Úgy gondolom, hogy a nyelvtan alaposabb megismerése robbanásszerűen megnövelheti az esélyeimet, még ha az elején kínszenvedés lesz a magolás.

Ti mit gondoltok?


2020. febr. 10. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyelvtan kell mindenképpen. Sokan azt a hibát követik el, hogy csak csak erre fókuszálnak (vagy kihagyják) és ez nem jó.
2020. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem párhuzamosan kell haladni a kettővel. Mondjuk nyelvtant nem is tudsz úgy tanulni, ha nincs alapvető szókincsed. Szóval párhuzamosság. Vegyük a németet példának, a haben igének a ragozását tanulod. Ich habe ein Auto. Du hast ein Problem. Szóval ezt úgy érdemes tanulni, hogy az igeragozás közben új szavakat fűzöl a tanulandó ige ragozásához. De ezt szinte minden nyelvkönyv így csinálja.

Sorozatot, regényt felesleges az elején nézni/olvasni, mert csak összezavar és a tanulásra fordítható idődből fogsz elpazarolni egy csomót. Nyelvtant és szavakat bemagolni, a hallásértést tankönyvből tanulni, ha egy B1-es szint megvan, akkor lehet próbálkozni tanulsára kifejlesztett videókkal és mondjuk képregényekkel(csak párbeszéd van, könnyebb fordítani és érdekesebb is). B2 szinten már próbálkozhatsz sorozatokkal, filmekkel és könyvvekkel.

Ami viszont a kezdetben tényleg jó ötlet lenne (ezt csináltam én is), zenehalgatás az adott nyelven. Szöveget megkeresed neten, kérsz segítséget a lefordításhoz a tanártól vagy ismerősödtől, sok baromságot ki tudsz így küszöbölni, főleg kezdő szinten(tapasztalat), és kinyomtatod a szöveget adott nyelven a magyar fordítással. Nekem ez nagyon bevált. Buszon, vonaton zenehalgatás közben olvasod a szöveget és így ragadnak majd a szavak.

2020. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a második hozzászólónak vagyok hálás, hogy vette a fáradságot és jó részletes választ adott.

Mégegyszer köszönöm!

2020. febr. 11. 18:45
 4/4 anonim válasza:
Sorozatot nézz! Nagyon sokaknak már bevált! Néha nézz körül és mondd el, hogy mit látsz. Olvass könyvet az adott nyelven! Szókártyákat csinálj, és használd őket folyamatosan!
2020. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!