Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 26 éves koromra angolul...

Ha 26 éves koromra angolul sem tudtam megtanulni normálisan akkor teljesen felesleges belekezdenem a német nyelvbe?

Figyelt kérdés
Most diplomáztam, van egy középfokú angol nyelvvizsgám (az is a legkönnyebb fajtából mert a diplomához kellett), de soha nem tudtam normálisan angolul beszélni. Feliratos filmet gyakorlatilag egyáltalán nem értek meg. Ha angol szöveget olvasok, akkor kb. minden 4.-5. szót ki kell szótározni folyamatosan. A szókincsemet képtelen vagyok fejleszteni, mert mindig elfelejtem amit tanulok, nyelviskolában is jártam már, de nem jutottam vele előre és elképzelésem sincs, hogy milyen stratégiával fejlesszem az angolom. Viszont arra gondoltam, hogyha ennyire nem megy akkor megpróbálom legalább a németet, hátha valami csoda folytán az jobban menne főleg, hogy hosszú távú célként szerepel, hogy Ausztriában dolgozzak átjárva a határról (a jövőben ott szeretnék házat venni). Ráadásul az informatika területén - ami a végzettségem - is elég sok esetben kérik a németet (pl.: ITSH). Kérdésem: van-e értelme elkezdenem németül, hogy legalább eljussak egy erős alapfokig vagy tényleg hanyagoljam inkább és az angolt erőltessem amennyire még csak tudom?

2020. jan. 31. 23:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Soha nem lehet tudni; lehet, hogy a németre jobban ráérzel, mint az angolra. Bár ha az angol szókincsfejlesztés nem ment, akkor a némettel valószínűleg még többet fogsz szenvedni, mert azokat ráadásul névelővel együtt kell megtanulnod (nyilván ez csak a főnevekre igaz).
2020. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam angolt is meg németet is. Valamiért utóbbi jobban ment mindig is, de az biztos, hogy az angol a némethez képest pite.
2020. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Lehet a német jobban fog menni,ezt nem lehet tudni.
2020. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nincs késő. Rengetegen kezdenek el nyelvet tanulni 35-40 évesen is, 26-tal még 5 nyelvet is meglehetne tanulni, csak kezdj bele most.
2020. febr. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Vodafonelive ***** válasza:
Igazából csak neki kell állni és 2-3 hónap után meglátni, hogy mennyire megy/nem megy a német.
2020. febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva voltam vele mint te és nekem sikerült. Próbáld meg hátha neked is bejön a váltás. Sok sikert.
2020. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Azért kicsit ez megnyugtató, hogy lehet így is nyelvvizsgát szerezni.

Én fél éve tanulok kb intenzíven angolul, és nem azt mondom hogy perfekt vagyok, de jelentősen sikerült felhúzni az angolomat. Ettől függetlenül így is 0-nak érzem, hogy nyelvtanilag azért olyan 60-70%-ban megy a dolog, és a szókincsem is olyan 1000-2000 szó közé tehető. Ez most adott egy kis megnyugvást, hogy így is lehet nyelv vizsgázni.

2020. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Hát, hogy elkeserítselek, énnekem az a véleményem, hogy a nyelvtanulás sikeressége az a belső ösztönzéstől függ. Aki akart valamit a nyelvvel, annak volt esélye elsajátítani. Ebbe persze még mindig beleszól az affinitás, de az olyan oldalról is, hogy ha valakinek jó érzéke van hozzá, akkor maga az a sikerélmény is elég a belső hajtóerőhöz.

Ez, hogy a diplomához kell, ez ugye nem a belső hajtóerő. A házvétel/kiköltözés az már akár lehet is. Ha így nézzük, az angollal kapcsolatos kedvetlenség nem mérvadó a jövőbeli németre nézve.

2020. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A németre milyen stratégiád van?
2020. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9: Fogalmam sincs. Őszintén azt se tudom lépésről lépésre hogy lehet nyelvet tanulni. Rengeteg kérdés fogalmazódik meg bennem még az angollal kapcsolatban is:

* magán vagy csoportos oktatás

* miből, mennyiszer és hogyan tanuljak

* milyen jelei vannak annak, hogyha egy tanár/nyelviskola rossz

* a szókincs/nyelvtan/beszéd szentháromságot hogyan lehet összehangolni, hogy egyenletesen fejlődjek


Pont ezért tartok a némettől, mert angolból még segítséggel (középsuli/magántanár) sem tudtam eljutni C1-re, akkor a német autodidakta tanulás vajon hova vezetne? Súlyos százezreim meg nincsenek most arra, hogy egy teljesen kiszámíthatatlan nyelvbe invesztáljak és hazárdjátékozzak azért, hogy utána egyikből se tudjak normálisan középszinten se beszélni.

2020. febr. 1. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!