Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki tud idegen nyelvet,...

Ha valaki tud idegen nyelvet, miért nem használja?

Figyelt kérdés

Párom tud franciául (elég jól), de semmire nem használja. Szereti a francia filmeket, de nem nézi eredeti nyelven, olvasni is imád, de francia eredetiben nem olvas. Munkájában sem hasznosítja nyelvtudását.

Van ilyen barátom, kollégám is. Van aki angolul, van a ki spanyolul, németül... de egyik sem használja.

Én, akinek semmi nyelvérzéke nincs, igencsak irigykedek rájuk, és nem értem, miért nem használják. (sokszor próbáltam különböző módszerekkel, iskolákban, de egyszerűen nem marad meg a fejemben)

Nem érzitek elpazarolt tehetségnek, lehetőségnek, hogy ezek az emberek nem élnek a tudásukkal?



2020. febr. 19. 15:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%
Én nekem felsőfokúm van németből, 10 éve nem használtam a nyelvet, pedig nagyon szeretem, jobban mint az angolt. Ma már csak egy guten tagot bírok kinyögni, nem értek semmit sem, nem tudok beszélni sem, alapszöveget sem értem meg.
2020. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel, nettó hülyeség az ilyen hozzáállás. Ha már egyszer megtanulta valaki azt a nyelvet..Nekem se ment olyan könnyen az angol megtanulása közel anyanyelvi szinten, de nem hallgattam a károgókra, ma már napi szinten használom a nyelvet és tanítom is... :)
2021. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!