Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám az angol kiejtés...

Hogyan tudnám az angol kiejtésem fejleszteni?

Figyelt kérdés
Sajnos mostmár nincs önbizalmam kimondani bármilyen angol szót mert volt olyan hogy rosszul mondtam ki vagy éppen nem olyan hangsullyal és sokan kinevettek az iskolába.Mostmár angol órán ha én kell olvassak az kész kínzás számomra.Milyen/hogyan tudnám fejleszteni a beszédemet angolul.Minden segítséget szívesen várok akár privátba is
2020. febr. 20. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz sorozatokat/filmeket.
2020. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Passzív bámulással beszéd nem fejlődik. Ha nézed a filmet és megállítod, majd hangosan kimondod ugyanúgy, na attól igen. Attól, hogy tolod a pattogatott kukoricát és felirattal elolvasol egy 10 évados sorozatot, semmi nem fog változni.
2020. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki beszélt feliratról? Simán angolul kell nézni. Én így tanultam meg a jó kiejtést németül, angolul és spanyolul is. Hacsak nem anyanyelvi környezetben él valaki, a TV a legjobb módja annak, hogy rendszeresen hallgassa a nyelvet.
2020. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hallgatásból beszéd nem lesz. Lepontozhatsz, de beszéd nélkül ez nem megy. Nyelvtanár vagyok. Millió kamun túl. Filmnézésből beszéd akkor lesz, ha ő is megszólal. A kiejtést gyakorolni kell, nem elképzelni. Úszni se videóról tanulsz, hanem a medencében. A nyelv mozgását, gégefő hangképzését, hangok egybeolvadását fennhangon kell gyakorolni. Kamuzhatod magadnak, hogy nem így tanultad meg kiejteni, de mást ne vigyél az erdőbe!
2020. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez gyakorlás: [link]


Ez nem: [link]

2020. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te egy észvesztően buta nyelvtanár lehetsz, gondolom abból a fajtából, aki maga se tud semmit, csak nyelvtani táblázatokat magoltat.


Amúgy olvastál olyat, hogy megtiltottam neki a megszólalást? Még paranoiás is vagy, mert olyanokat magyarázol az írásomba, amik nincsenek is ott, és ezt már nem először.


Szerintem menj inkább nyelvet tanulni. :D


Egyébként meg egy lepontozástól nem leszel 0%-os, szóval nem én vagyok az egyetlen, aki nem értett egyet veled. Szállj le rólam, jó?

2020. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy olvastál olyat, hogy megtiltottam neki a megszólalást? "

Nem, de nem is említetted egy szóval sem. :D Nézés és hallgatás fogalmat említetted. De a visszabeszélés az nem nagyon érthető bele a nézésbe. :D

Ha ennek az alapján vonod le a következtetést, hogy a hozzászólótárs buta, akkor az a te agybeli képességeidre nézve hátrányos. :D

Amellett, amit ír, az meg nagyon igaz. Hallgathatsz te akármennyit, abból szép beszéd nem lesz .

A BB-nek van egy nagyon jópofa beszédfejlesztő sorozata rádiós, szóval eleve nem is feltétlenül szükséges a szem. :D

2020. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jézusom, szállj már le rólam. Beteg ember vagy.
2020. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Segítek, az ilyen helyzetben nem azt kell írni, hogy szállj már le rólam, hanem azt: bocs, most látom, tényleg hülyeséget beszéltem. :D
2020. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!