Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom tanár/segítség...

Hogy tudom tanár/segítség nélkül fejleszteni a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Nemrég fejeztem be egy munkaügyis nyelvtanfolyamot. Mivel nem volt munkám és a tanfolyam is jól hangzott ezért belementem. A nulláról kezdtem a nyelvet (angol, eddig csak németet tanultam) és szerencsére sikerült a nyelvvizsga. Nyilván a jelenlegi tudásom csak a nyelvvizsgára elég, mert ennyi idő alatt nem lehet többet megtanulni. Viszont szeretnék ennél is többet, jobban megtanulni hogy például ne okozzon nehézséget a társalgás. Sajnos egy tanfolyamra nincs pénzem illetve az alföld közepén lakom. Ami eddig eszembe jutott az a sorozatok illetve könyvek nézése szótárral így fejlődhetne a szókincsem. Milyen lehetőségeim vannak még?

2019. szept. 18. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Duolingo és Tandem app-ok
2019. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Youtubeon, indavideon, vimeon van fent elég sok film amelyeket lehet angolul nézni, néha még feliratosan is.



Emellett nagyon sok módon tudod fejleszteni az angolodat. Például, ha hallgatsz külföldi zenét akkor olvasd el a szövegeket, nézz utána hogy mit jelent, ha egy szót vagy mondatot nem értesz. Olvass angolul könyveket, lehet hogy nehéz lesz az elején de majd belejössz. Biztos van olyan dolog ami az érdeklődési körödhöz kapcsolódik és tudsz róla olvasni. Ugyanígy olvashatsz híreket angolul, amúgy sem árt tisztában lenni azzal hogy mi történik a világban. (BBC News vagy Euronews alkalmazás például telefonra is van már) Interneten is hogyha akármire rá akarsz keresni, csináld angolul. Van rengeteg fórum, beszélgetős oldal ahol szintén az érdeklődési körödtől függően angolul részt vehetsz.



Próbáltam olyan dolgokat összeszedni amelyekkel igazából "tanulás" nélkül tudod fejleszteni a nyelvtudásod, úgy hogy közben hasznos és szórakoztató dolgokat csinálsz. Persze emellett rengeteg ingyenes anyag van a neten, kifejezetten tanulási célból, de gondolom hogy arra nehezebben szánja rá magát az ember.

2019. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én konkrétan norvég nyelvű sorozatot néztem angol felirattal, az nagyon hatásos, de az angol nyelvű, angol felirattal is. Én így a nulláról nyelvvizsgát hoztam össze.
2019. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!