Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki több nyelvet akar...

Ha valaki több nyelvet akar megtanulni egymás után, akkor milyeket sorolnátok fel, amiket egy kupacba lehet tenni, mert annyira hasonlítanak egymásra?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mondom, hogy az összes nyelvet soroljátok fel, csak azt amit még mindig szép számban beszélnek és ti is relevánsnak tartottok. Vagy ha másképp nem, az üzleti életben hasznát lehet venni.


Én tudok példát mondani, az újlatin nyelveket ide sorolnám.


A szláv nyelvekkel van egy olyan probléma, hogy bár hasonlít a nyelvtanuk, és a szókincsük is, feltéve ha ugyanabba az alcsoportba tartoznak, de hallottam, hogy más más alcsoportú szláv nyelvekben létezik ugyanaz a szó, de teljesen más is lehet a jelentése.


2020. febr. 25. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is az új latin nyelveket akartam írni.
2020. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

német - holland - svájci német - luxemburgi, szerintem a svéd, norvég is hasonlít

finn - észt

arab nyelvjárások (gyakorlatilag mind egy külön nyelv)

2020. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Laylah ***** válasza:
Nem tudom, segít-e, de mikor Angliában dolgoztam, a szlovák, a bolgár és a lengyel kolléganőim szinte gond nélkül megértették egymást a saját anyanyelvükön, alig akadt egy-két szó, amit valaki nem értett.
2020. márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!