Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes NyEK-be menni? Tapaszt...

Érdemes NyEK-be menni? Tapasztalatok? Iskolák?

Figyelt kérdés

1 év múlva suli után kell néznem, és nagyon tetszik a Nyelvi Előkészítős, ami ugye 1 év tömör angol-német.


Jegyek:

Matek: 4

Töri: 5

Nyelv: 5

Magyar nyelv/Irodalom: 5-5


Győr közelében milyen iskolák vannak?



Vannak tapasztalataitok?



2020. febr. 25. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Krúdy, Révai, Kazinczy - mindhárom jó suli és van kéttan.
2020. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

"1 év múlva suli után kell néznem"

17 évesen fogod elkezdeni a középiskolát, és még plusz egy évvel húzni akarod az időt? :-O Minek???

2020. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hol írta a kérdező, hogy 17 éves?
2020. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem írta. Kiszámoltam.
2020. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nyelvi előkészítőre jártam. Nem bántam meg. 1 évvel hosszabb, és nálunk abban az egy évben alibi tantárgyak voltak a nyelvek mellett. Viszont azt az egy évet hatékonyan is lehet tölteni. (Én nem így tettem, de ha visszamehetnék az időben, megtanulnék egy programozási nyelvet és jó sokat olvasnék, mert lenne rá időm bőven). Nyelvre minden esetre minket jól megtanítottak. Az osztály nagy része 2 nyelvvizsgával hagyta el a gimit. Én rájöttem, hogy kimondhatatlanul utálom a németet szóval csak egy angol felsőfokút szereztem, de annak örülök.

Ha a gimnázium miatt 1 évvel később kerülsz ki a munkaerőpiacra, nem fog ebbe tönkremenni az életed, szóval ha szeretsz nyelvet tanulni, vagy (mint engem) általános suliban nem tanítottak meg rendesen, és szeretnél felzárkózni, akkor ajánlom. Mivel így 1-el több éved van megtanulni a gimnáziumi anyagot, biztos hogy be lessz iktatva a tantervbe valahol a semmittevés. Ezt próbáld értelmesen kihasználni.

2020. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. jún. 2. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megbántam és semmi értelme nem volt

Iskolától függ teljesen

2020. jún. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!