Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszban mikor kell használni...

Olaszban mikor kell használni a Lo, La, Li, le vagy ne szavakat?

Figyelt kérdés

Igazából nem is szavak, csak hiányoztam óráról és hiába kértem el a házit nem értem. Neten hiába kerestem rá, még angolul se találtam magyarázatot. Mondatokat kell kiegészítenem a lo,la,li,le vagy ne -vel, de nem tudom hogy ezek pontosan mik és mikor kell használni. Leírok 2 mondatot, hátha valaki van olyan kedves, hogy azon keresztül elmagyarázza.

Prendo le ciliegie, ma.... vorrei buone.

Prendo le pesche,ma.... vorrei solo un chilo.



#nyelvtanulás #olasz #lo le li la vagy ne
2020. márc. 1. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek tárgy esetű névmások, azt, azokat jelentéssel, ha valamire vissza akarsz utalni. lo-hímnemű/ESZ, la-nőnemű/ ESZ, li-hímnemű/TSZ, le-nőnemű/TSZ. A ne pedig abból-t jelent.


Prendo le ciliege, ma le vorrei buone. azokat

Prendo le pesche, ma ne vorrei solo un chilo. abból


Compreró il nuovo telefono. Lo (azt) compreró domani.

Compreró la nuova casa. La (azt) compreró fra due settimane.

Compreró i pantalloni. Li (azokat) compreró per me.

Compreró le gonne. Le (azokat) compreró a mia sorella.


Comprero delle banane. Ne (abból) compreró 2 chili.

2020. márc. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!
2020. márc. 8. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!